Kapat

*

Mobil 154 views 0

Karşınızda Androidli BlackBerry Mercury

Son yıllarda rakiplerinin gerisinde kalan BlackBerry yeni telefonuyla yeniden akıllı telefon piyasasında yer almayı planlıyor. Firma bu atak kapsamında piyasaya üç önemli telefon sunmayı planlıyordu.  DTEK50 ve DTEK60 adlı modelleriyle iki telefonunu çıkartan Blackberry son telefonu DTEK70 ya da bir başka ismiyle BlackBerry Mercury modelini satışa sunmayı planlıyor. Karşınızda görselleri sızdırıldığı iddia edilen Androidli BlackBerry Mercury.

 

Fiziksel Klavye

Androidli BlackBerry Mercury olduğu söylenen görseller bugün basına sızdırıldı. Eğer bu görseller doğruysa Androidli BlackBerry Mercury fiziksel klavye bulunduracak.

Çin sosyal medya platformu olan Weibo‘da sızdırılan görsellerde cihazın Android işletim sistemine sahip olacağı belirtiliyor. Klasik Blackberry teelefonların vazgeçilmezi QWERTY klavyeye de hala yer verildiği görülüyor.

 

BlackBerry Mercury Beklenen Özellikler

BlackBerry Mercury için beklenen özelliklerin başında 4.5 inç ekran geliyor. Bu hususta farklı bilgiler olduğu için bu bilginin sadece öngörü olduğunu ekleyelim. 2.0 GHz Qualcomm CPU, 3 GB RAM in yanında 32 GB dahili depolama alanının kullanıcılara sunulması muhtemel. Ek olarak göze çarpan 18 MP arka kamera ve 8 MP ön kamera özelliklerinin de var olması bekleniyor.

 

BlackBerry Mercury Ne Zaman Çıkacak?

Şu an resmi açıklama yapılmasa da cihazın çıkış tarihinin 2017 yılının başları olarak planlandığının konuşulduğunu söyleyelim. Bir zamanların vazgeçilmezi dönemini kasıp kavuran BlackBerry serisinin yeni telefon hamlesinin ne kadar ses getireceği meçhul fakat dokunmatik telefonların revaçta olduğu bu dönem klavyeli telefonun ne kadar başarılı olacağı da aşikar. Bakalım zaman ne gösterecek.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir