Kapat

*

Mobil 779 views 0

Karşınızda yeni LG U

Samsung’un Note 7 faciasının ardından son dönemin başarısızlıklarıyla adından en çok söz ettiren diğer bir firma şüphesiz LG Mobile. Zira modüler yapısıyla ve geniş aksesuar desteğiyle dünya çapında büyük bir yankı uyandırması beklenen LG G5, maalesef beklenilen ilgi ve başarıyı yakalayamadı. Durum böyle olunca LG, G3 serisindeki popülaritesini tekrar yakalayabilmek adına birçok yeni girişimde bulundu. Bu yeni girişimlerden en yenisi LG U.

Bilindiği üzere Google ve LG işbirliği ile üretilen Nexus 5X halen çok sevilen ve kullanılan bir akıllı telefon. Ancak birçok kullanıcı gerek fiyat aralığından, gerekse cihazın saf Android ile çalışmasından ötürü bu cihazı alamamakta veya almamakta. Bu durumu lehine çevirmek isteyen LG, Nexus 5X’e benzerliğiyle dikkat çeken, fakat nispeten artık orta seviyeye doğru kayan donanım özelliklerine sahip yeni LG U’yu duyurdu.

LG U Teknik Özellikleri

Dış görünüş bakımından Nexus 5X’e çok benzeyen yeni LG U, 136 gram ağırlığında ve 147 x 72.6 x 7.9 mm boyutunda. Kalbinde 1,14 GHz hızında çalışan (Snapdragon 4xx ailesinden olduğu tahmin edilen) 4 çekirdekli bir işlemci bulunduran LG U’nun ekranı ise aynı Nexus 5X de olduğu gibi 5,2 inç 1080p çözünürlüğünde. 2 GB RAM ve 32 GB ROM ile gelen cihaz gücünü ise tamı tamına 3000 mAh’lik bir bataryadan alıyor. Kamera tarında ise önde 8, arkada ise 13 MP’lik sensörlerin yer verildiği LG U, parmak izi tarayıcısından Bluetooth 4.1’e varıncaya kadar tüm güncel bağlantı teknolojilerini destekliyor.

Son olarak, 340 dolar fiyat etiketiyle yakın tarihte Çin’de satışa çıkması beklenen yeni LG U’nun diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı ise halen tam olarak bilinmiyor.

Eren Taş {Eren Taş}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir