Kapat

*

Rehberler 112 views 0

Kayıt Defteri Nasıl Optimize Edilir?

Kayıt defteri, Windows ve diğer uygulamalar tarafından sıkça başvurulan araç. Kayıt defterinin bölümlerinin parçalanmamış olması PC ‘mizin performansını doğrudan etkilemektedir. Bu yüzden kayıt defterimizin belli aralıklarla optimize edilmesi gerekmektedir. Peki kayıt defteri nasıl optimize edilir? Birlikte inceleyelim.

 

 

Kayıt Defteri Nasıl Optimize Edilir?

Kayıt defterimizin düzenli olmasından bahsettik. Kayıt defterimizi nasıl düzenleriz? Eğer çok ileri seviye programlama bilgimiz yoksa ilgili yazılımlardan yardım alacağız. Teknocops olarak Auslogics Registry Defrag yazılımını önerebiliriz. Uygulama bizler için Windows’un kayıt defterini optimize etmekle kalmıyor ayrıca birleştirme işlemini de yürütüyor. Arayüzü oldukça sade kullanımı da bir o kadar basit olan bu ücretsiz yazılım her türlü kullanıcıya hitap ediyor.

Kayıt defterinin boyutunun küçük olması işlemcinin veri işlerken ki vakit kaybını önler. Düzenli ve birleştirilmiş kayıt defterinde uygulamalar boş bölümlerle karşılaşmazlar.

Auslogics Registry Defrag İndir

Kayıt defteri nasıl optimize edilir? sorusunu birlikte cevapladık. İşin özeti kayıt defterinin boyutunun küçük olması işlemcinin veri işlerken ki vakit kaybını önler. Düzenli ve birleştirilmiş kayıt defterinde uygulamalar boş bölümlerle karşılaşmazlar. Çünkü sistemden silinen dosyalar bile kayıt defterinde boş kayıt oluşturur.

 

Kayıt Defteri Nasıl Optimize Edilir

 

Auslogics Registry Defrag İndir

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir