Kapat

*

Otomobil 234 views 0

Kia Otomobillerini Toplatıyor!

Kia aldığı kararla otomobil kullanıcılarını şaşırttı. Kia otomobillerini toplatıyor. Kia otomobillerini neden toplatıyor? Kia otomobili olan kullanıcılar ne yapmalı? Tüm detaylar haberimizde.

Kia otomobillerini neden toplatıyor?

Kia dünyada ve ülkemizde hatırı sayılır miktarda kullanıcısıyla otomobil piyasasında yer almakta. Yapılan araştırmalarda firma 70000’in üzerindeki Sportage araçlarında ısıya dayanıksızlık olduğunu ve alev almaya yatkınlık tespit etti. Aracın elektrik devrelerindeki hassasiyetten ötürü dış etkenlere bağlı olarak kabloların kolayca çürüyebildiği görüldü. Bu nedenle Kia otomobillerini toplatıyor.

Karar hangi otomobilleri kapsıyor?

Kia’nın bu kararı, 2008-2009 Sportage araçlarının 71704’ü için geçerli. 9 Ağustos 2007 ve 13 Mayıs 2009 arasında üretilen araçlardan herhangi birine sahip olanlar durumdan faydalanabilecek.

Kia otomobili olan kullanıcılar ne yapmalı?

Sorunun cevabı gayet basit. Çevrenizde bulunan en yakın Kia mağazasına gidin ve kontrollerinizi yaptırın. Serviste etkilenmiş olan kontrol üniteleriniz düzgün bir şekilde mühürlenmiş olanlar ile değiştirilecektir. Eğer herhangi bir erime/çürüme sorunu bulunamazsa yalnızca sorunlu olan mühürlü kaplama değiştirilecek.

Kia firmasının tahminlerine göre geri çağrılan araçların yüzde biri sorunlu kaplama bulunduruyor. Ancak firma kullanıcılarını her ihtimale karşı uyarıyor. Yangın riski bulunduğundan dolayı değişim yapılan kadar kullanıcıların araçlarını açık alanlara ve diğer araçlardan uzak mekanlara park etmeleri öneriliyor. Araç sahipleri 28 Kasımdan itibaren değişim için bilgilendirilmeye başlanacak. Bu süre içerisinde araç sahiplerinin her türlü önlemi almasında fayda var.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir