Kapat

*

Rehberler 277 views 0

Kullanışlı Ama Pek Bilinmeyen Püf Noktaları

Teknolojinin hayatımızın ayrılmaz parçalarından biri olduğuna kimsenin itirazı yoktur. Teknolojiye bir şekilde bulaşmış durumdayız. Akıllı telefonlarımız, PC’lerimiz, akıllı televizyonlarımız ve sayamadığımız daha birçok şey… Hepsine sahip olmak için tonlarca paralar yatırıyoruz. Madem o kadar paralar veriyoruz bu aletleri neden maksimum verimle kullanmayalım? Peki, “Cihazlarımızı Nasıl Verimli Kullanırız?” Sorunun cevabı yazımızda. Gelin birkaç püf nokta ile neler yapabileceğimizi keşfedelim.

Kullanışlı Pek Bilinmeyen Püf Noktaları

– Eğer bataryanızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız; telefonunuzu veya tabletinizi sadece orijinal şarj aleti kullanarak şarj etmeye özen gösterin. Orijinal olmayan ya da farklı marka şarj aletleriyle şarj edilen telefon ve tabletlerin pil ömrü çabuk kısalır. Hatta cihazlarınız daha kolay arızalanabilir. Ç;ünkü her telefonun şarj değerleri farklılık gösterir.

– Cihazlarınız yaz aylarında normale göre daha fazla ısınabilir. Bu her ne kadar normal bir durum olarak görünse de aşırı sıcaklarda telefonunuzu çok fazla şarjda tutmayın ve çok yormayın.

– Tablet ya da telefon benzeri elektronik cihazlarınızı hoparlörlerin yanına veya üstüne koymayın. Hoparlörün içinde mıknatıs bulunduğundan dolayı cihazın bozulmasına sebep olabilir.

– Ekseriyetle yaz aylarında dizüstü bilgisayarınız çok ısınıyor ve kendi kendine aniden kapanıyorsa, bilgisayarınızın fan kısmının içini kapalıyken bir elektrikli süpürge yardımıyla tozlardan arındırın ve farkı görün.

Kullanışlı Pek Bilinmeyen Püf Noktaları

– Cihazları şarj olurken kullanmak, pil ömrünü kısaltır. Bu yüzden cihazların şarj kabloları kısa üretilir.

– Telefonunuzun masaüstünde ne kadar çok widget varsa şarjınız o kadar çabuk biter. Telefonunuzdaki gereksiz widgetleri telefonunuzdan arındırın.

– Cihazınız, normalde çekmesini düşündüğünüz bir alanda çekmiyorsa; uçuş modunu açın ve kapatın. Sinyal bağlantılarını yeniden başlatıp bağlantınızı yenileyeceksiniz.

– Instagram uygulamasında bir fotoğraf çekip göndermeden sadece telefona kaydetmeyi istiyorsanız telefonunuzu uçuş moduna almanız yeterli.

– Telefonda yakınlaştırarak fotoğraf çekmek yerine normal bir fotoğraf çekip fotoğrafı sonradan yakınlaştırırsanız ilk işleme göre daha yüksek netlik elde edersiniz.

– Samsung Galaxy Tab3’te ekran görüntüsü almak için tabletin yan tarafındaki güç düğmesine ve tabletin ön-alt kısmındaki orta düğmeye aynı anda basılı tutun.

– Bilgisayarınızda yeterli alan kalmadıysa Windows’un arama penceresine “boyut:dev boyutta” yazarak bilgisayarınızdaki 128mb’tan büyük tüm dosyalara ulaşabilirsiniz.

– Bir internet sitesindeyken “boşluk” tuşuna basarak sayfayı biraz aşağı indirebilirsiniz. Bunun tersi işlem için de “shift+boşluk” tuşlarına basmanız yeterli.

Şuraya İki Adet de Kullanışlı Hile Paylaşalım!

– Candy Crush gibi zamana göre hak veren oyun oynuyorsanız ve hakkınız da bittiyse telefonunuzun saatini 2,5 saat ileri alıp yeni hak elde edebilirsiniz. Haklarınızla oynadıktan sonra saatinizi geri almayı unutmayın.

– İnternetten alışveriş yaparken sitelere “Yeni Gizli Pencere” ile girin. Bir siteye daha önce ne kadar çok girerseniz bazı sitelerde fiyatların ne kadar farklılık gösterdiğini göreceksiniz. Özellikle uçak bilet fiyatları, sitelere ziyaret sayısı ne kadar artarsa o kadar artar.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir