Kapat

*

Sosyal Yaşam 199 views 0

Matematik Bilgisi Olmadan YGS Matematiğini Çözme

Matematik bilgisi olmadan YGS matematiğini çözme ye ne dersiniz? Youtube’da paylaşılan bir videoda matematiği bilmeden de matematik sorularının çözülebileceği anlatılmakta. YGS ye 1 hafta kaldı ne yapmalıyım hiç çalışmadım gibi düşüncelere kapılmak yerine videoyu izlemenizi tavsiye ederiz. Tabi çalışarak emin olarak soruyu çözmek kadar etkili olmasa da bu yöntemle hiç bilmeyen bir kişi bile 5 6 net fazladan yapabilir.

Matematik bilgisi olmadan YGS matematiğini çözme

Eğitim sistemimizin zor olmasından mıdır yoksa cidden dendiği gibi aklımızın hileye hurdaya çalışmasından mıdır bu yeni yöntemler gün yüzüne çıktı. Basit ama etkili olan bu yöntemler, TÜBİTAK ödüllü bir eğitimci olan Gökhan Özkars tarafından Youtube kondu. Oldukça başarılı olan bu videoyu  Ekim ayında izlememize rağmen haberini zamanlayıp Mart ayında paylaştık. Videoyu izleyip bu yöntemlere  dayanıp ders çalışmaktan vazgeçen arkadaşlarımız olacağını düşünmemiz bizi böyle bir tarihe sürükledi.Nasıl olsa gün geldi artık paylaşabiliriz.

Videodaki soruları bu şekilde çözmenin aslında doğru olmadığını söyleyen Özkars haksızda değil.Üniversite hayatında Sayısal bölümlerin olmazsa olmazıdır matematik.  Özkars’ında dediği gibi 1 dk sürenin az olduğunu düşünmekle beraber YGS sayılı günler kala bu haberi sizle paylaşmak istedik. Umarız bir yararımız olur. Başarılar…

Bahsedilen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir