Kapat

*

Bilgisayar - Tablet 94 views 0

Microsoft’tan Çılgın Proje “Project Evo”

WinHEC isimli Çin’de gerçekleşen bir konferansta Microsoft önemli birçok bilgilendirmede bulundu. Bu bilgilerden bir tanesi herkes tarafından ilgiyle dinlendi. Microsoft’tan Çılgın Proje “Project Evo”. Bu proje ile birlikte en ileri düzeyde güvenlik, yapay zeka ve Cortana, karışık gerçeklik ve oyun deneyimlerinde kullanıcıların maksimum verim ve haz alması amaçlanıyor.

Kullanıcı Dostu PC’ler

Evo’ da bulunan Amazon Echo ve Google Home’da karşılaştımız teknolojiye çok benzer uzak alan sözlü iletişim olanağı özelliğiyle birliktekullanıcılar başka odalardan bile Cortana’yla konuşabilecekler. Böylelikle Windows PC’ler tamamen kullanıcı dostu yapılacak.

Projede bu özelliklerin yanısıra “uygun fiyatlı PC’ler ve başa monte edilebilen ekranlarla karışık gerçeklik deneyimi”, “eSports gibi oyun yenilikleri, oyun yayınları ve 4K desteği, High Dynamic Range (HDR), Wide Color Gamut (WCG), mekânsal audio ve yerel Bluetooth ile Xbox kontrolörleri” ve güvenlik geliştirmeleri de yer alıyor.

Microsoft’tan Çılgın Proje “Project Evo” Ne Zaman Hayata Geçecek?

Microsoft’un yaptığı açıklama neticesinde 2017 yılının sonlarında gerçek anlamda kullanılmaya sunulmayı hedeflenen bu teknolojiye Intel de destek vermekte.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir