Kapat

*

Editörün Seçtikleri 253 views 0

Mirror’s Edge: Catalyst İnceleme & Gameplay

Mirror’s Edge: Catalyst, 2008 E3 Oyun fuarında tanıtımı yapılamsının ardından 2016’ya kadar yapımı sürmüş ve DICE firması tarafından payılmış bir EA oyunudur. Oyun tamamen kendine özgü aksiyon-macera sahnelerinden oluşmakta.  Mirror’s Edge Catalyst’de Faith yani “inanç” isimli bir kadını canlandıyoruz. Oyunun genel kurgusu ve hikayesi kaçmak üzerine kurulmuş bolca atlamalı hoplamalı yamakasi hareketleri ile bizi kovalayan gardiyanalr ve güvenlik güçlerinden kaçıyoruz. Oyunun inceleme videosunda da görebileceğiniz gibi dövüş sahneleri ve hareketleri pek az ama akıcı ve adrenalini yüksek tutan bir oyun. İnceleme ve Gameplay videosunda sadece Eğitim aşamasını tamamlamamıza rağmen soluksuz ve heyecanlı bir oyundu diyebilirim. Mirror’s Edge Catalyst bizi gayet memnun bıraktı ve bekleneni karşıladı diyebilirim.

 

Mirror's Edge Catalyst 2

 

Oyunda Faith adında bir karakteri oynuyoruz. Hapishanede başlayan oyunda hapishaneden serbest bırakıldıktan sonra Noah bize yeni arkadaşlarından biri olan artist Icarus’u yolluyor. Icarus bizim eğitim kısmında karşılaştığımız ve gece vakti gözlük takarak gizlenmeyi amaçlayan ama kıyafetleri ve koşuşu ile ben belayım beni yakalayın diyen egoist dostumuz. Oyunda eğitim aşamasında dövüşmeyi ve duvarda yürümek uzun atlamak gibi olayları bize öğretiyorlar. Oyun genel anlamda adrenalini sıkı tutan ve heyecanlandıran bir oyun oldu özellikle left ctrl + sol mous tıkı ile yapılan testis ezme hareketine bayıldım. Ha bide şov amaçlı ilk dövdüğümüz adama yaptığı 619 hareketi de efsaneydi. Bunların tamamını aşşağıdaki Mirror’s Edge Catalyst inceleme ve Gameplay videomuzda görebilirsiniz.

 

Mirror’s Edge Catalyst Gameplay

Oyunun başlangıç aşaması ve eğitim süreciyle başladığımız ama serisini çekmeye devam edeceğimizi duyurduğumuz ilk kısmı ve ilk bakış, ilk oynayış videomuz.

 

 

Mirror’s Edge Catalyst Teknik Bilgiler

Oyunun Çıkış Tarihi: 7 Haziran 2016

Geliştirici firma: EA Digital Illusions CE

Tasarımcı firma: Viljar Sommerbakk

Yayıncı firma: Electronic Arts

Oynanabilir Platformlar: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

 

Mirror's Edge Catalyst

 

Mirror’s Edge Catalyst Sistem Gereksinimleri

Win 7 / 8 / 8.1 / 10 Sürümlerinde çalışan oyun sadece 64bit işletim sisteminde çalışıyor bilginize..

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel i3-3250 / AMD FX-6350

RAM: 6 GB

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 650 Ti 2GB  / AMD Radeon R9 270x

Depolama Alanı: 25 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i7-3770 – 3.4 GHz / AMD FX-8350 – 4.0 GHz

RAM: 12 GB

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 4GB  / AMD Radeon R9 280x 3GB

Depolama Alanı: 25 GB

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir