Kapat

*

İnternet - Güvenlik 199 views 0

MIT’ den İnternet Tarihini Değiştirecek Buluş

MIT web sayfalarının hızlı yüklenmesi ile ilgili yeni bir teknoloji geliştirdi.

Google başta olmak üzere birçok teknoloji önderi web sitelerinin hızlı yüklenmeme sorununa çözüm arıyor ve kendilerince bazı yöntemler kullanıyor. Fakat bu yöntemler mobil platformlar dışında henüz kullanıcılar tarafından henüz tatmin edici bir dönüş sağlamış değil.

İsminden fazla söz ettirmese de Massachusetts Institute of Technology (MIT) , teknoloji alanında en az diğer teknoloji devi kurumlar kadar araştırmalar yapmakta ve projeler üretmekte.

Geçtiğimiz günlerde şirketin web ortamının önemli sorunlarından sayfaların hızlı yüklenmemesi hakkında proje yürüttükleri belli oldu. Harvard Üniversitesi’yle ortaklaşa yürütülen proje masaüstü ve mobil ortamı kapsıyor.

Bu buluş ile artık web sayfaları artık yüzde 30′ un üstündeki bir performansla daha hızlı açılabilecek. Sistemin verilerin sıkıştırılması yerine görsel materyallerin ve veri indirme yapısının tarayıcıya uygun hale getirilmesi ile ilgili olduğu belirtiliyor.

JavaScript tabanlı bu sistemin adı Polaris. Polaris ekibinden uzman Ravi Netravali, yaptığı açıklamada Polaris’in açık kaynaklı olacağını ifade etti. Buradan da Polaris’in Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi tarayıcılarda bir eklenti olarak karşımıza çıkabileceğini anlayabiliriz.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir