Kapat

*

Mobil 344 views 0

Nokia 6 Özellikleri ve Fiyatı

Nokia 6 özellikleri ve fiyatı belli oldu. Yeniden piyasaya dönen Nokia’nın yeni çıkaracağı modellerden biri olan Nokia 6 özellikleri ve fiyatı belli oldu. Üstelik Nokia bu modelini üretip Çin pazarında piyasaya sürdü. Şimdilik sadece Çinlilerin kullanabileceği Nokia 6 modelinin özellikleri neler? Yıllarca Symbian işletim sistemini kullanan ve Android’e geçmeyerek belki de kötü günleri çağıran Nokia yeniden doğmak için Android işletim sistemini seçti. Nokia uzun süredir olmadığı telefon pazarında neler yapabilecek ne kadar başarılı olabilecek, bekleyip göreceğiz. Nokia’nın bu yıl çıkaracağı 6 modelden birisi olan Nokia 6 özellikleri ve fiyatı ise aşağıdaki gibidir.

Nokia 6 Özellikleri

5.5 inç 1080×1920 ekran gelecek olan model gücünü Qualcomm Snapdragon 430‘dan alacak. 4 GB RAM ile gelecek olan model de 64 GB Dahili Hafıza yer alacak. Ayrıca bu hafıza microSD kart ile 128 GB’a kadar yükseltilebilecek.

16 MP arka, 8 MP ön kamera ile gelecek olan model Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile gelecek. Ayrıca Nokia 6 3000 mAh batarya kapasitesi ile gelecek.

Nokia 6 Fiyatı

Oldukça şık  bir tasarımla bizlerle buluşacak olan Nokia 6 fiyatı ise 246 Dolar olacak. Nokia 6 Türkiye fiyatı ise henüz belli değil.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir