Kapat

*

Bilgisayar - Tablet 99 views 0

Nvidia Grafik Pazarında Rekor Kazanıyor!

Nvidia grafik pazarında rekor kazanıyor. Rakibi olan AMD ile arasında sıkı bir çekişme olan Nvidia yılın üçüncü çeyreğinde rekorlar kırıyor. Bu yılki Pascal mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken Nvidia, bu hamlesinin meyvelerini yemeye başladı. Sadece üçüncü çeyrekte 2 milyar dolar gelir elde eden firma kar marjını %59 seviyelerinde tutarak rekor kırdı. Firmanın bu dönemde kazandığı faaliyet karı ise 632 milyon dolar. çeyrek hatta yıl bazında da %100 ün üstünde kar yapan Nvidia’nın net karı ise 542 milyon dolara ulaşmış durumda.

Nvidia Grafik Pazarında Rekor Kazanıyor!

Rekor rakamlara ulaşan Nvidia en çok kazandıran bölüm ne ? diye soracak olursanız en çok kazandıran bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz.

—GPU bölümünden 1.7 Milyar dolar elde edildi.

—Yapay zeka bmlümünden 240 Milyon dolar gelir elde edildi.

—Pascal tabanlı Drive PX2 bilgisayar sistemi tedariği konusunda Tesla ile ortak çalışan Nvildia bu ortalıktan ise 127 Milyon dolar gelir elde etti.

nvidia-satis-rakamlari

Nivdia’nın yeni ekran kartlarını gelecek çeyrekte daha fazla ülke ile buluşturacağını düşündüğümüz de AMD’nin nasıl bir tutum göstereceği (hele ki bu rakamların ardından) merak konusu.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir