Kapat

*

Sosyal Yaşam 1.155 views 0

Öğrenim Kredisi Nedir?

Öğrenim Kredisi, KYK tarafından verilen geri ödemeli eğitim kredisidir. Kredi borcunda belirli bir miktarda anlaşılır ve aylık olarak aldığınız kredi okulunuz bittikten sonra geri devlete ödenmek zorundadır. Öğrenim Kredisi geri ödenmek zorundadır yani karşılıksız burs değildir. TÜFE oranlarında artış göstererek anlaştığınız miktar değişebilir. Öğrenim Kredisi, Ziraat Bankası ile anlaşmalı olarak verilmektedir. Size verilen Genç Kart’a krediniz her ay ayın 1-10’u arasında yatar ve bunu harcarsınız. Öğrenim süreniz bittikten sonra belirli bir yıl içerisinde yine ay ay olacak şekilde ödersiniz.

Öğrenim Kredisi okulunuzu bıraktığınızda yada Sigorta priminizi yatırmaya başladığınızda kesilir.

KYK tarafından verilen Öğrenim kredisi şuan ülkemizde Aylık 400 TL tutarındadır. Öğrenim kredisi hakkında bu sayfada yanlış veya eksik bir bilgi olduğunu düşünüyorsanız bize yorum kısmından bildirmeyi ve aklınıza takılan soruları da aynı şekilde yorum kısmından bizlere bildirmeyi unutmayın.

KYK Paraları Ne Zaman Yatacak

KYK paraları Aralık ayında EKİM , KASIM ve ARALIK ayları toplu şekilde ARALIK ayında yatacak. 1200 TL şeklinde TC numaranızın son hanesine göre ayın 1-10’u arasında KYK bursları aralık ayında yatacak.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir