Kapat

*

Otomobil 147 views 0

Otomobillerde Cam Filmi Serbest

Otomobillerde cam filmi serbest oluyor. Otomobillerdeki can güvenliği tedbirleri kapsamında yapılan değişiklikle otomobillerde cam filmi serbest oluyor. Standartlara uygun takılması halinde cam filmi serbest olacak. Haber bizzat Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından paylaşıldı. Özlü, ülkede üretimin desteklenmesine yönelik çalışmalar yaptıklarını belirtirken toplu taşıma araçlarına da acil durum butonunu getireceklerini söyledi.

Ek olarak Sayın Bakan, Özgecan Aslan’ın katledilmesi sonucu büyük üzüntü duyduğunu da sözlerine ekleyerek şunları söyledi. “Özgecan Aslan cinayeti ile kamuoyunun gündemine gelen toplu taşıma araçlarındaki güvenlik sorununun giderilmesi amacıyla söz konusu araçlarda araç takip cihazı, acil durum butonu ve kamera sistemi bulundurulması için yapılacak tadilatlarda aranacak şartlara dair hükümler düzenlendi”

Otomobillerde Cam Filmi Serbest

Özlü otomobil severlerin merakla beklediği haberi de müjdeledi. Standartlara uygun takılması halinde cam filmi serbest olacağını da şu sözlerle aktardı: “Mevcut durumda mevzuatta yer almayan ve cezai işleme tabi olabilen cam filmi uygulaması ile ilgili olarak çalışma yapıldı ve cam filmi uygulamalarının AİTM Yönetmeliği çerçevesinde standardına uygun yapılmasına dair hükümlere yer verildi. Yani yönetmelikteki esaslara uygun onaylı cam filmi takılması artık araçlarda serbest oluyor”

Otomobil severler bu standartlara uyacak mı bilinmez ama haberin memnuniyetle karşılandığı kesin.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir