Kapat

*

Rehberler 168 views 0

Oyun Hızlandırma Rehberi

TeknoCops olarak oyun hızlandırma rehberi yapmamızdaki amaç, hiçbir maliyet olmadan oyunlarınızı daha hızlı oynamanıza imkan sağlamak. Oyunumu nasıl hızlandırırım, oyun oynarken PC üzerinden nasıl maksimum verim alırım gibi kafa kurcalayan soruları gelin birlikte yanıtlayalım.

Hepimiz farklı donanımlarda bilgisayarlara sahibiz. Her gün farklı ve kaliteli görsellere ihtiyaç duyan oyunların çıkması, oyunlara gelen büyük güncellemeler çoğu zaman sistemimizi yetersiz bırakmakta. Öyle ki bilgisayar donanımlarının maliyetli olması kullanıcıların sürekli sistem yenilemesine engel oluyor.

Oyunumu Nasıl Hızlandırırım ?

Eğer para harcamak istemiyorsak ufak tefek yazılımsal müdahalelerle bu işi büyük oranda çözmek mümkün. Hatta bu işleri bizlerin yerlerine yapan programlar var. Sizler için bu programları ve işlemlerini derledik. Ayrıca her bir oyun hızlandırma programı indirme linklerini de altında paylaştık.

 

1)Game Booster

İsim olarak en çok bilinen en popüler uygulama olan Game Booster, oyun performansı arttırma programlarından bir tanesi. En önemli özelliği düşük FPS nedeniyle zorlandığınız oyunlardaki sıkıntıyı ortadan kaldırabilmesi. Ayrıca bilgisayarınızın mevcut donanımını oyunlar sırasında sadece oyunlara ayırarak en yüksek performansı elde etmeye yardımcı oluyor.

oyun hızlandırma rehberi

Game Booster V3.4 İndir

2)MSI AfterBurner

Adının MSI olmasına rağmen diğer ekran kartı üreticilerinin ürünleri ile uyumlu çalışabilen MSI Afterburner, AMD ve Nvidia ekran kartlarında hız aşırtma yani overclock işlemine tabi tutulmasına izin veriyor. Voltaj ayarları başta olmak üzere bellek ve shader hızı ayarlarına kadar birçok önemli ince ayar yapabileceğimiz bu program, biraz daha deneyimli arkadaşlara önerimiz. Aksi taktirde ayarların yanlış yapılması donanımsal hasarlar nedeniyle ve aşırı ısınan sisteminize zarar verebilir.

oyun hızlandırma rehberi

MSI AfterBurner İndir

3)Game Gain

Ben ince ayardan anlamam, yapmakla da uğraşamam, bunlar arka planda otomatik olsun be abi diyorsanız Game Gain sizin için önerimizdir. Tek yapmanız gereken işletim sistemi ve işlemcinizi seçip ne kadarlık bir performans istediğinizi kayan çubuk yardımı ile seçmek. Gerisi programa kalmış keyfinize bakın.

oyun hızlandırma rehberi

Game Gain İndir

4)Vista Services Optimizer

Oyun hızlandırma rehberi içindeki diğer programların aksine Vista Services Optimizer oyun modunu kullanarak oyunlarda, standart imkanlarını kullanarak da genel bilgisayar performansında artışlar sağlayabiliyor. Gerek ince ayarlar seven kullanıcılara gerekse uğraşmak istemeyenlere hitap eden program bu açıdan pek çok kesime hitap ediyor.

oyun hızlandırma rehberi

Vista Services Optimizer İndir

5)Game Fire

Oyun hızlandırma rehberi içinde ön plana çıkabilecek başka bir program da Game Fire denebilir. Tıpkı Game Booster gibi PC ‘nizdeki işlemci ve bellek gücünü tamamıyla oyunlara ayrılması görevini üstleniyor. Arka planda yaptığı işlemlerle sistemi rahatlatabiliyor.

oyun hızlandırma rehberi

Game Fire İndir

 

Oyun hızlandırma rehberi içerisinde yer ver verdiğimiz tüm bu programlar hakkında aklınıza gelen tüm soruları yorum kısmına yazabilir ve sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek yardım isteyebilirsiniz.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir