Kapat

*

Rehberler 389 views 0

PC için Eksik Driver Bulmak ve Yüklemek

PC için eksik driver bulmak ve yüklemek adlı yazımızda siz kullanıcılara bilgisayarınızdaki eksik sürücüleri zahmetsizce tespit edip yüklemenin yolunu anlatıyoruz.

Bazı bilgisayarlar sürücü eksikliğinden dolayı getirmesi gereken işlevleri yerine getiremiyor. Bu sorunun çözümü için de eksik driver bulmak ve yüklemek gerekiyor.

 

 

PC için Eksik Driver Bulmak ve Yüklemek İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işi manuel olarak yapmak istersek ilk olarak aygıt yöneticisine girip ardından sorunlu aygıtları tespit edip ve sorunlu aygıtların kodlarını belirleyip son olarak da bu kodlarla ilgili driverleri internetten indirip yüklememiz gerekiyor. Tüm işlemler çoğu zaman kullanıcılara işkence gelebiliyor ya da birçok kullanıcı sorunu çözmede yeterli bilgiye sahip olamıyor. Yine karşımıza kurtarıcımız ve yol göstericimiz olan yazılımlar geliyor.

PC ‘de Eksik Driver Bulmak ve Yüklemek için Yardımcı Programlar

1)DriverPack Solution

DriverPack Solution yazılımı akla gelen ilk uygulamalardan. Ücretsiz olan bu uygulamayla bilgisayarınız üzerinde tarama gerçekleştirip eksik ve güncel olmayan sürücüleri tespit edebiliyorsunuz. Ardından isteğiniz doğrultusunda uygulama gerekli indirme ve yüklemeleri sizin için yapıyor. Ayrıca hafızasında birçok önemli driver güncellemelerini bulunduruyor. Bu sayede internet olmasa bile eksik sürücülerinizi onarıp güncelleştiriyor.

DriverPack Solution Resmi Sitesi

 

2)IObit Driver Booster

IObit Driver Booster programı da DriverPack Solution kadar popüler bir yazılım. Uygulama DriverPack Solution özelliklerini birebir yapabilmenin yanısıra sorunlara karşı eski sürücülere dönmek, veri kurtarmak, oyunlar için sürücü optimizasyonu gibi ek özellikleri yerine getirebiliyor.

IObit Driver Booster Resmi Sitesi

 

PC bakımdan pek hoşlanmıyor ya da uğraşmak zor geliyorsa PC için Eksik Driver Bulmak ve Yüklemek isimli yazımız umarız faydalı olmuştur.

 

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir