Kapat

*

Rehberler 270 views 0

Pc Sürekli Yeniden Başlıyor Çözümü

BiBilgisayarınızın sürekli yeniden başlamasının bir veya birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenlerin tespiti bizim gibi size uzaktan yardımcı olmak isteyen insanlar için dolayısı ile zor olacaktır. Bu nedenden ötürü bilgisayarın yeniden başlamasına sebbe olabilecek faktörleri adım adım incelemeye çalışalım.

Bilgisayar – PC sürekli yeniden başlamasına sebeb olabilecek şeyler;

  1. Ram – Ekran Kartı slotunda temassızlık
  2. Anakartınızda temassızlık ve yanma durumu.
  3. Çalışmayan FAN(fan soğutma işlemini yapamadığı durumda)
  4. Ekran kartı aşırı ısınması
  5. komik ama olabiliyor içten basılı kalan başlatma tuşu..

Bu gibi sebeblerden dolayı bilgisayarınız kendiliğinden yeniden başlatıp durabilir. Bu sorunlardan herhangi birinden emin olduktan sonra sorunun kaynağına yönelik arama yapmanız gerekmektedir. Ekran kartı ve ramlerde aşırı ısınma gibi sorunlar için genelde macun sürülmesi veya tazelenmesi önerilmektedir.  her sorunun çözümü tamamen farklı olacağından yukarda anlattıpım bahsettiğim başlıkları inceleyerek bunlardan birinden emin olduktan sonra bilgisayarınızın neden kendiliğinden yeniden başşladığını bu başlıklar ile arayabilirsiniz.

 

Pc sürekli yeniden başlıyor ve pc durduk yere kapanıp açılıyor daha sonrasında kendi kendine kapanıp açılıyor. bu gibi sorunların çözümlerini yukardaki sıralanmış başlıklardan birisi ile çözeiblirsiniz. sorun ve çözümü.

Tuğrul Demirezen {Tuğrul Demirezen}

Teknoloji haberleri ve oyun haberleri yazarı. Ayrıca zamanının büyük çoğunluğunu araştırma yaparak geçirmekten hoşlanan bir filozof.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir