Kapat

*

Sosyal Medya 256 views 0

Periscope Facebook ‘a Karşı

Twitter, sahibi olduğu Periscope için Facebook ‘a kafa tutturacak bir özellik sunmanın hazırlıklarını yapıyor.

Periscope Facebook ‘a Karşı

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Facebook ‘un kullanıcılarına “canlı yayın” özelliğini duyurmasının ardından, Periscope, bu durumdan ağır şekilde etkilenmiş kullanımında büyük düşüş yaşanmıştı.

Periscope şirketinin CEO’su Kavyon Beykpour, Periscope üzerinden bir canlı yayın gerçekleştirdi. Canlı yayında kullanıcıların videolarını sonsuza kadar saklamaları için bir özellik üzerinde çalıştıklarını ve en kısa zamanda bu özelliği açıklayacakları müjdesini verdi.

Periscope Facebook ‘a Karşı

Daha önce normalde Periscope, yayın başlıklarında #save etiketini kullanıldığı takdirde yayın sonrası videoların 24 saat saklanmasına imkân veriyordu. Bu süre zarfında videolar yine kullanıcının fikrine göre silinebiliyordu.

Periscope Facebook ‘a Karşı

Beykpour, kullanıcılarına Periscope ‘deki yayınlarını çalışmalarının başarılı olması durumunda videolarını sonsuza kadar muhafaza edebilecekleri müjdesini de ekledi. Ayrıca Beykpour, farklı iyileştirmelerinde üzerinde çalışıldığını ilerleyen günlerde bu konuların netlik kazanacağını belirterek yayını sonlandırdı.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir