Kapat

*

Mobil 100 views 0

Piyasadaki Apple Şarjlarının Çoğu Sahte!

Bilindiği üzere Apple ürünleri kaliteli oluşlarının yanısıra fiyatlarıyla cep yakıyor. Kullanıcılar da doğal olarak yan sanayi firmaların muadil ürünlerine yönelmek zorunda kalıyor. Ürünlerin muadil olabilmesi için bazı testleri geçmesi gerekiyor. Piyasada yapılan araştırmayla Apple şarjlarının çoğu sahte sertifika bulunduruyor.

İngiltere’deki tüketici hakları kuruluşu olan Trading Standards Apple onaylı olarak bilinen şarj cihazlarının sadece yüzde 1’lik güvenlik testlerini geçebiliyor.

BBC‘nin de yayınlarında sıkca yer verdiği bu durum kullanıcıların canını sıkmaya yetiyor. Amazon’da da satılan sahte şarj cihazlarının günden güne artış göstermesi Apple firmasını araştırmaya yöneltti. Sekiz ayrı ülkedeki 400 farklı sahte şarj modeline yapılan testler sonucunda bu cihazlardan sadece üç tanesinde kullanıcıları elektrik çarpmalarından koruyabilecek sistemin olduğu tespit edildi.

Uzmanlar uyarıyor

Uzmanlar kullanıcıları uyarıyor ve bizlere prize tam oturan, güvenilir markaların ürünlerini almamız yönünde tavsiyede bulunuyorlar.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir