Kapat

*

Editörün Seçtikleri 272 views 0

Pokemon Go Nedir? Nasıl bir Oyundur?

Pokemon Go, Niantic firması tarafınca geliştirilen ve Pokemon animesinin Mobil oyunu olarak Pokemon Company tarafınca piyasaya sürülen bir oyundur. Oyunun ülkemizde birçok sosyam medya kanalı ile yayılmış ve bepenilmiş bir oyundur. Oyunda GPS ve Kamera sistemleri ile oynandığından ötürü birçok oyun severinde kalbini kazanmıştır. Pokemon Go, 2016 Temmuz ayında Android ve IOS tabanclı cihazlar için markette yayımlanmıştır. 10.07.2016 tarihi itibari ile şuan Türkiye’de Google Play Store’da ülkemiz için kullanıma açılmamıştır. Ayrıca yanı firmanın 18 Kasım 2016 tarihinde Pokemon-moon ve Pokemon-sun isimli oyunlarıda piyasaya çıkış yapacaktır. Daha fazla bilgiyi bu konu içerisinde bulabilir Pokemon Go incelememize eşlik edebilirsiniz.

 

Pokemon Go incelemesi yapacağız sizlerle bugun. Pokemon Go nedir ve nasıl bir oyundur? isimli inceleme konumuza hoşgeldiniz. Pokemon Go telefonun GPS sinyali ve Kamerası ile oynanan artırılmış bir gerçeklik oyunudur. Uygulamayı indirip kurulup işlemini tamamladıktan sonra, GPS’sinizi açıyorsunuz ve direkt olarak oluşturduğunuz karakter bulunduğunuz konumun gerçek haritası üzerinde beliriyor. Hemen bu  paragrafın altında resimde olduğu gibi.

Pokemon Go

 

Oyunu kurduktan hemen sonra başlangıç olarak sizin haritanızda zaten bir Pokemon belirecek hemen o pokemonu avlayarak, Pokemonlarınız arasına katmalısınız.  Pokemonları avladıktan sonra siz EXP kazanıyorsunuz ve oluşturduğuğunuz karakter buna göre seviye atlıyor bizim “teknocops” karakterimizde 2 seviye olmuş. İşte aşşağıdaki resimde de karakter menüsünde hangi özellikleri görebildiğiniz ve karakter menüsü verilmiş.

Pokemon Go inceleme

 

Oyunda bir Pokemon haritada beliriyor. Daha sonrasında o pokemona telefonunuzla gerçek adımlar atarak haritadaki konumuna yaklaşmanız gerekiyor. Sizin etki alanınız içerisinde girdiğinde pokemona tıklayarak, O pokemon ile kavgaya giriyorsunuz Pokemonu yakalamak için topu kaldırdığınızda Pokemonun üzerinde beliren yeşil halkadan Poke topunuzu geçirmeniz gerekiyor Poke topu yeşil halkadan geçirdikten sonra Pokemon yakalanmış ve sizin oluyor.

Pokemon Go inceleme Pokemon Go İnceleme 2

 

Evet bu yeşil alandan geçirdikten sonra pokemoz sizin olmakta. İşte Pokemon Go incelememiz bu kadar. Ayrıca Aşşağıdan Pokemon Go inceleme videosu ve Gameplay videomuzu izleyebilirsiniz.

 

Ayrıca Pokemon Go İndir linkimiz ile dikret olarak indirebilirsiniz Pokemon Go’yu.

 

 

 

 

 

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir