Kapat

*

Teknoloji Haberleri 172 views 0

Razer 3 Ekranlı Laptop Üretecek!

Razer bu yıl CES 2017’de 3 ekranlı laptobunu tanıttı. Bu yeni Razer 3 Ekranlı laptop daha sadece prototip aşamasında olduğunu söyleyen Razer aynı zamanda hızlı bir şekilde hayata geçirmek istediklerini ve gerek yazılımsal amaçlarla gerek grafiksel amaçlarla laptop taşıyanlara daha rahat ve geniş bir kullanım imkanı sunmak istiyor. Razer’ın bu laptoplarını görünce gerçekten dilimiz tutuldu. Kızaklar ile ana ekranın sağına ve soluna açılan iki ekran daha mevcut bu ekranlar aynı zamanda birleşerek tek bir ekran olarak da kullanılabiliyor tabiki bu özellik laptop da fazlalık şekilde kalınlık yapıyor.

Aşağıdaki Resimde de net bir biçimde Razer 3 Ekranlı laptopun nasıl kızakları ile çalıştığını görebilirsiniz. Bu kızaklar sayesınde ekranı genişletmek başarılmış fakat fazladan büyük bir kalınlık olmuş aşağıda daha detaylı görebilirsiniz.

İşin açığı yazılım ve grafik tasarımı ile uğraşan arkadaşlar için kullanışlı olsa da oyun amacında kullanılacak bir ekran özelliği olduğunu düşünmüyorum. Ha derseniz ki sol 2 ekrandan oyunumu oynarım en sağdaki ekrandan twitch yayını ve youtube gibi işlemlerimi hallederim oda mantıklı tabiki… Ha prototip dediysekte Razer bu Laptopu yağmış arkadaşlar çokda uzak veya kağıt üstünde bir prototip değil aşağıda Razer çok ekranlı laptop un videosunu görebilirsiniz. Bakalım Razer 3 Ekranlı laptop nasıl duruyor!

 

 

Razer oyuncu ve yazılımcılara özel laptop üretmeyi gerçekten biliyor sanırım. Tasarım ve performansından da şüphe duymayacağımız bu laptobun bir hayli ağır olacağını düşünüyorum. Razer bu laptop modelini 17 inc kasalar için düşünmekte eh 17 inc razer + 3 ekran derseeeek sanırım 10 kilo bir laptop ile karşılaşabiliriz.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir