Kapat

*

Giyilebilir 242 views 0

Saat ve Takvim Bir Arada

Teknoloji yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Takvim ve saatin bir araya getirilip farklı bir tasarımla karşımıza çıkartıldığı ürün. İsmi “Calendar Watch”.

Takvim ve saatin tamamen elektronik ortama taşındığı her güne ve her saate özel etkinlikler atayabildiğimiz ilginç bir ürün. Belli ki yaşamımızı kolaylaştırmak için tasarlanmış.

Yurtdışındaki bir çok üniversitenin araştırmaları sonucu iş temposu yoğun geçen her saati programlanması gereken insanlar an itibariyle yaklaşık 10 ile 20 arası IQ kaybı yaşıyor.

Saatinde üretim amacı buradan geliyormuş. Firma adeta siz saatinize her bir etkinliğinizi farklı renklerle programlayın gerisini bize bırakın parolasıyla yola çıkmış.

Dünyanın en yaratıcı insanlarından biri olarak gösterilen Japon Masashi Kawamura tarafından tasarlanan saat geçtiğimiz günlerde kickstarter.com üzerinden görücüye çıktı.

Şimdi Calendar Watch ‘u kısaca inceleyelim.

Öncelikle saati yönetmeniz için kendi uygulamasının bulunduğunu hatırlatalım. Telefonla sürekli senkronize olunduğu için takvim ve saat daimi olarak güncel kalıyor. Saate iki kere dokunursanız bir günlük etkinlikleri saat üzerinde görebiliyorsunuz. Ayrıca geri bildirimlerde titreşim yolu ile uyarılıyorsunuz.

Saate üç kere dokunursanız anlık olarak takviminiz güncelleniyor. Siz yapmazsanız düzenli periyotlarla saat bu işi kendi yapıyor.Uçak modu, Bluetooth ve güç koruma gibi modları da içinde bulunduran saat yaklaşık 2,5 – 3 hafta dayanan bir bataryaya sahip. Bunun yanında su geçirmez gövdeye sahip olması da başka artılarından.

Saat için ne kadar ödemeliyim?

Bağış yoluyla alabildiğiniz saatin belirli bir ücreti bulunmuyor. Fakat siteye minimum 160 € bağış yapabildiğinizi hatırlatalım.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir