Kapat

*

Mobil 247 views 0

Samsung Galaxy Note 7 Uçakta Patladı

Bataryalarında bulunan teknik bir sorun yüzünden aşırı ısınma sonucu zaman zaman patlayan Samsung Note 7 ‘lere bir yenisi daha eklendi. Samsung Galaxy Note 7 uçakta patladı. Uçakta neler yaşandı? Bu durumun başımıza gelmemesi için Samsung Galaxy Note 7 sahiplerine ne uyarı yapıldı?

ABD’nin Teksas eyaletinde kalkışa hazırlanan bir uçakta yeni bir Samsung Galaxy Note 7 patlama olayı yaşandı. Kullanıcının sorunlu olduğu için değiştirmesine rağmen Samsung Galaxy Note 7 uçakta patladı.

ABD’de Southwest Havayolları ile Lousville gidecek olan Brian Green adındaki yolcu, ısınma sorunu nedeniyle değiştirdiği Samsung Galaxy Note 7 telefonunu uçuştan önce kapattıktan kısa süre sonra telefonundan dumanların yükseldiğini farketti. Green telefonunu hemen yere fırlattı ve yolcular güvenlik nedeniyle gerekçesiyle tahliye edildi.

Yere düşen telefonun ekranı yanarken olaydan kimse zarar görmedi. Samsung konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmasa da havayolu şirketi Amerikan Sivil Havacılık İdaresi’nin (FAA) yolculara bazı uyarılarda bulundu. FAA, değiştirilmesi gereken Samsung Galaxy Note 7 telefonların uçakta açılmaması ve bagajlarına konulmaması konusunda yolcularını uyardı. ABD olayla ilgili soruşturma başlattı.

Galaxy Note 7 Daha Önce Toplanmıştı!

Teknoloji devi Samsung bataryaları arızalı çıkan yeni modeli için tüm dünyadaki tüketicilerini uyarıp ürünlerini toplatma yoluna gitmişti. Dünya genelinde 2.4 milyon satış rakamına ulaşan yeni modelin büyük bir kısmı yenileri ile değiştirilmişti.

samsung galaxy note 7 uçakta patladı

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir