Kapat

*

Mobil 155 views 0

Samsung Galaxy S8 Sızdırıldı!

Merakla beklenen Samsung’un yeni modeli olan  Galaxy S8 sızdırıldı. Uzun süredir merakla beklediğimiz, Samsung’un en gözde serisinin yeni modeli olan  Galaxy S8 özellikleri belli olmaya başladı. Beklenildiği gibi home tuşu tarihe karışıyor. Her gün yeni bir iddia ile karşımıza çıkan modelin çalışan modelinin görüntüsü ve render tasarımı ortaya çıktı. Çıkış tarihide belli olan, Samsung Galaxy S8 özellikleri de oldukça dikkat çekici. İsterseniz Samsung Galaxy S8 özelliklerine bir göz gezdirelim.

Samsung Galaxy S8 Özellikleri

Samsung sıkı önlemler almış olsa da sızıntının önüne geçemedi. Yeni amiral geminin çalışan modelinin görüntüsü ve render tasarımı sızdırıldı. Bir süredir söylenilen, merak edilen fiziksel home tuşu artık yer almayacak. Ekran kasa oranı olarak da serinin diğer modellerine önemli fark atacak model deki üst ve alt kasa kısımları oldukça ince görünüyor.

Sızdırılan resime ek olarak render görüntüleri de ortaya çıktı. Son derece ince ve şık tasarıma sahip olan Samsung Galaxy S8 modelinde Samsung  logosu home tuşunun yerine yerleştirilmiş. Parmak izi okuyucusunun nerede olacağı ise resimlerden anlaşılamamakta. Lakin Synaptics’in bir süre önce duyurduğu optik parmak izi tarama sistemi veya yeni biyometrik motoru ile parmak izi tarama sisteminin ekrana entegre edilmiş olabileceği tahmin ediliyor. Arka kamera kısmı incelendiğinde ise tek kameralı bir yapı ile karşılaşmaktayız.

Henüz Samsung tarafından resimlerle ilgili bir açıklama yapılmamış durumda. Resimleri sızan Samsung Galaxy S8 modelinin çıkış tarihide sızmış durumda.

Samsung Galaxy S8 Çıkış Tarihi

Bilindiği gibi yıllardır Samsung Barselona’da düzenlenen Mobile Word Congress sırasında modellerini piyasaya sürüyordu. Ancak bu yıl bu gelenek bozulacak gibi görünüyor. Mart ayında üretime başlamayı düşünen Samsung, 18 Nisan ‘da Samsung Galaxy S8 i satışa sunacak. Mobile World Congress ‘in ise 27 Şubat / 2 Mart tarihleri arasında gerçekleşeceğini hatırlatmakta fayda var.

Samsung cephesinden çıkış tarihi ile ilgili açıklama yapılmamış olsa da tedarikçiler üretim tarihini ortaya çıkarmış oldular.

Galaxy S8’den Beklenti Büyük!

Note 7 ile güven kaybı yaşayan, maddi olarak da zarara uğrayan hatta satış sayısında da olumsuz yönde oldukça etkilenen Samsung’un neler yapabileceği merak konusuydu. Samsung Galaxy S8 ‘in yeniliklerle geleceği konuşuluyorken beklenen oldu ve Samsung ile özdeşleşen fiziksel home tuşundan vazgeçildi.

Samsung Galaxy S8 ile eski günlerine dönecek mi ? Samsung Galaxy S8′ in satış rakamları nasıl olacak?  En önemlisi Samsung Galaxy S8 fiyatı ne olacak? Merakla beklemekteyiz. Elimize yeni haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir