Kapat

*

Mobil 185 views 0

Samsung Note 7 Patlıyor Mu?

Samsung Note 7 patlıyor haberlerinin neredeyse doğru olduğunu kanıtlayan Dünya’nın farklı yerlerinden haberler gelmeye başlamıştı. Bu durumu değerlendiren ve duyarlı bir biçimde sorumluluğu üstlenen Samsung firması kısa bir süre önce Samsung Note 7 İade etmek isteyenler işin değişik önerilerle beraber kapılarını sonuna kadar açmıştı. Samsung Note 7 telefonlarını geri vermek istemeyen kullanıcılar da olmuş. Bunun üzerine Samsung’dan önemli bir uyarı gelmişti. Gerçekten Samsung Note 7 patlıyor mu ? Samsung Note 7 patlıyor haberlerinin hepsi doğru mu ? Neden Samsung Note 7 patlıyor gibi soruların cevaplarına beraber bakalım.

Neden Samsung Note 7 patlıyor ?

Samsung Note 7 pillerinin aşırı ısınması sonucu patlıyor ve yanıyor. Kullanıcılardan gelen yorumları dikkate alan ve sürekli olarak değerlendiren Samsung Note 7 üretimini durdurdu. Buna ilaveten kullanıcıaladan telefonları ailen kapatmalarını ve kullanmamalarını istedi. Note 7 leri geri çağıran Samsung Note 7 lerin yerine ya denginde bir telefon yada para iadesi gibi çözümler sunarak kısa süre içerisinde bu işlemleri gerçekleştirmek istiyor. Milyonlarca zarar eden Samsung Note 7 den kaybettiklerini diğer telefonlarından kazanmayı başardı ve kar etmeye devam etti. 2016. 3. çeyreğini %6 lık bir karla kapattı.

Geri iade konusunda israr eden ülkelerin başında yer alıyormuşuz. Türkiye’de satılan telefonların yalnızca %10 u değişim için geri gelmiş. Peki neden böyle bir tavır sergiliyoruz ? Duyarlı olmakta fayda var.

 

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir