Kapat

*

Giyilebilir 253 views 0

Sanal Gerçeklikle Alışveriş Yapılabilecek

Uluslararası popüler alışveriş siteleri, sanal gerçeklik ürünleriyle internetten alışveriş yapabilme imkânı sunmaya hazırlanıyorlar.

Günümüzde birçok önemli şirket, zamanını sanal gerçeklik alanına yatırım yaparak harcıyor. Facebook, YouTube, Samsung ve Sony başta olmak üzere bu yükü çekiyor. Bu firmaların çoğu sanal gerçeklik ürünlerini tanıtıp, ön siparişlerini alamaya başladı.

Amazon ve Alibaba gibi e-ticaret şirketleri teknolojik gelişmelere ayak uydurarak sanal gerçeklik ürünlerini alışveriş sistemlerine entegre etmeye çalışıyorlar. Son günlerde Alibaba, sanal gerçeklik için araştırma laboratuvarı kurduğunu açıklamıştı. Böylelikle sanal gerçeklik ürünleriyle de alışveriş yapma imkânı hızlanacak. Web sayfalarında sanal gerçeklik gözlüğüyle giriş yapılarak sanal mağazada dolaşabileceğiz.

Raflardaki ürünleri, gerçekte olduğu gibi göre bilebileceğiz. Satın alma işlemleri daha da pratikleşecek.

Birçok rivayete göre yakın gelecekte firmaların sanal gerçekliğe ayırdıkları bütçeleri daha da artacak ve farklı sektörlerde şirketler, bu teknolojiyi daha etkin kullanacaklar.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir