Kapat

*

Bilimsel Gelişmeler 244 views 0

Solar impulse nedir?

Solar impulse, güneş enerjisi ile çalışan ve uzun mesafeler katetmek amacıyla üretilmiş deneysel uçak projesinin adıdır. Proje André Borschberg ve Bertrand Piccard tarafınca yönetilmektedir. Türkçe anlamı “Güneş Dürtüsü” ‘na tekabül etmektedir. Solar Impulse ile amaçlanan ana hedef yakıt ve atık olmaksızın bu uçağın Dünya etrafında bir tam tur dönebilmesidir. Ayrıca projenin üst sürümü olan Solar Impulse 2 yapılmış ve uçuşa başlamıştır.

 

solar impulse nedir

 

Solar Impulse Nedir sorusunun bir diğer cevabını ise direkt olaral Solar Impulse projesinin Twitter hesabından atıla bir tweet ile aldık.

 

Tam çevirisi “Gök yüzünden tamamen metalden bir kuş, emisyon olmadan ve herhangi bir yakıt olmadan uçuyor. Sadece güneşten gelen enerji ile” işte gerçek tanımı kesinlikle bu cümle olacaktır.

Ayrıca tweete yerleştirilmiş olan medya ile de Dünya üzerinde dolaştığı noktalar verilmiş.  Ayrıca allataki resimde de Solar İmpulse nasıl çalışıyor sorusunun cevabı bir görsel ile anlatılmış.

solar impulse nedir 2

 

 

Tuğrul Demirezen {Tuğrul Demirezen}

Teknoloji haberleri ve oyun haberleri yazarı. Ayrıca zamanının büyük çoğunluğunu araştırma yaparak geçirmekten hoşlanan bir filozof.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir