Kapat

*

Bilgisayar - Tablet 260 views 0

Tabletlerin Kara Günleri!

Yakın zamana kadar kapışılan, yeni modelleri çıktığında ilk önce alabilmek için mağazaların önünde sabahlanan tabletler kötü günler yaşıyor. Tüketicilerin aklına hemen “Tabletler Kalkıyor mu?” sorusu geliyor.

Farklı tasarımları, kullanışlı arayüzleri ve kolay taşınabilme gibi özellikleriyle tabletler, bir dönem yediden yetmişe herkesin ilgisini çekmiş ve yanından ayıramadığı araçlar olmuşlardı. Şimdilerde tabletler genel anlamda çekiciliklerini kaybetmiş olmalarına rağmen çıkartılabilir klavye özelliği eklenerek “ikisi bir arada” ismiyle hayatımıza farklı bir formatta tekrar girmeyi başardılar.

Tabletlerin Kara Günleri

Araştırma firmalarının yaptığı analizlere göre ilk çıktığı yıllarda 60 milyona yakın satılan tabletler 2016’nın ilk çeyreğinde yaklaşık 40 milyon civarlarında. Bu rakam biz tüketicilere azımsanamayacak bir rakam gibi görünse de firmalar için ne yazık ki iç açıcı değil. Veriler, tüketicilerin başka cihazlara yoğunlaştığını gösteriyor.

Tablet satışlarını azaltan en önemli etken, insanların büyük ekranlı telefonları tabletlere göre gün geçtikçe daha fazla tercih etmesi. Bunun yanında tablet kullanıcıları cihazlarını dayanıklılığından ötüre daha uzun süre kullanmakta ya da aile fertleri ile paylaşmakta. Bu da satışların her yıl sabit olmasına neden olmakta. Yeni tabletlerde çıkan güncellemelerin, kullanıcıları tatmin edemeyip sorunlara pek de çözüm bulamaması da ayrı bir etken.

Tabletlerin Kara Günleri

Firmalar, tabletlere olan düşüşü hafifletmek için aynı zamanda laptop gibi kullanılabilen, çıkarılabilen klavye bulunduran, daha büyük ekranlı, daha fazla depolama alanı olan ve ilgi çekici uygulamalarla daha gelişmiş işlemcilere sahip tabletler üretmeye yönelmiş durumda. Ayrıca önemli firmaların fiyat düzenlemesine de gitmesi somut adımların atıldığını gösteriyor.

Tabletlerin Kara Günleri

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir