Kapat

*

Sinemalar 161 views 0

TRT 2150 Adında Türk Bilim Kurgu Dizisine Başlıyor!

TRT’de “2150” adında yeni bir fantastik-bilim kurgu dizisi başlayacak. TRT tarafından alınan karara göre Filinta dizisinin yönetmeni Bülent Turgut tarafından ilk türk bilim kurgu ve fantastik dizisinin temelleri TRT’de 2150 adıyla atılıyor! TRT tarafından yayımlanacak 2150 dizisinin daha önce Türk sinemasında benzer durumların yaşandığı gibi birşey olmayacağına tamamen dünya sineması düzeyinde kaliteli bir bilim kurgu filmi olacağına dair açıklama yapıldı. Türklerin bilim kurgu filmlerindeki rolü yaşanan sinema geçmişimiz dolayısı ile hep komedi üzerinden yürümüştür (bkz: dünyayı kurtaran adamın oğlu, Gazman, vs.. ) Türklerin yapacağı bilim kurgu filmi olan 2150 dizisinden henüz çok ümitli olmasamda ciddiyetle yürütüldüğünde bizim üstesinden gelemeyecek birşeyimiz olmadığı kanaatindeyim.

Bülent Turgut tarafından yönetilecek 2150 dizisinin bölümlerini önce 13 bölüm ve sonra 13 bölüm şeklinde yayımlanacağı söylendi. Haftalık olarak yayımlanacak dizinin 2 sezondan oluştuğu söyleniyor. Ve 2150 1.sezon çalışmalarına şimdiden başlandı. Çalışmaların hızla devam ettiğini ve 2017 yılında 2150 dizisinin hazır olup TRT üzerinden izleyebileceğimiz söyleniyor. TRT’yi şahsım adına tebrik etmek istiyorum son yıllarda hem bozulmaya çalışılan ahlakımızı toplarlarcasına başlatılan diziler ve kaliteli ciddiyetli dizileri ile hem ahlak düzeyimizi artırdı hemde başarılı ve muassır medeniyetler seviyesinde diziler izlememize olanak sağladı.

TRT 2150 bilim kurgu

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir