Kapat

*

Oyun Haberleri 641 views 0

Türk Korku Oyunları Listemiz!

Türk korku oyunları diyince aklımızda canlanan piyasada devrim yapmış bir oyun ne yazıkki yok. Aslında Türk yapımı meşhur bir oyunda var sayılmaz bi Crysis serimiz var efsaneleren.. Neyseki son yıllarda Türk yapımı oyunların gerçekten 500% artış göstermesi sebebi ile piyasaya iyi kötü birçok ürün sokmaya başladık. Umuyorum ki yakın bir zamanda piyasada Türklerin de yeri belli olur. Bu bu Listemizde Türk Korku Oyunları’nı listeleyeceğiz. Bakalım Türkiye’den hangi korku oyunları çıkmış veya çıkacak.

1- Morphine

Morphine Türk korku oyunu

 

“Bir öğrencinin okulda yaşadığı dramı anlatan FPStüründe , hikaye tabanlı,Türk korku-dram oyunu. Morphine sizi empati kurmaya sürükleyecek tarzda bir oyun. Sizi korkularınızla yüzleştirecek. Peter’ın bilinçaltı dünyasına tanıklık edeceksiniz. Morphine, şiddeti ve önyargıyı eleştirmek adına yapılmış bir oyundur. Bu oyun, insanların dış görünüşüyle yargılanmamasını gerektiğini gösterecek. Alternatif bir dünya’ya farklı bir bakış açısına tanık olun…”

Üretici firmanın direkt olarak Steam üzerşnden alınmış oyunun Türkçe açıklaması bu şekilde. Oyunun Bir adette Game play videosunu hemen aşşağıya koyacağım ama şunu belirtmek isterim. Grafikleri görünce güldüm.. korkamadım…

 

Neyse vel hasıl kelam türk korku oyunlarından birisi olan Morphine bu tarz bir oyun gerçekten hayal kırıklığı yaşamadım çünki beklentim yoktu.  Neyse Morphine satın almak isteyenler aşşağıda kinkten Steam üzerinden 6 Tl ye satılan bu oyunu satın alabilirler.

Morphine Steam Satış Sayfası

 

2-Mesel

Mesel türk korku oyunları

Mesel bu yıl çıkmış Türk bağımsız yapımı bir korku oyunu ve tabiki Türk korku oyunları listemize girmese olmazdı. ayrıca oyun çıktığında Steam üzerinden satın alarak Mesel İnceleme ve Gameplay  makalesi paylaştık. Bu linkten de tıklayarak Meselin oynayış ve incelemesine gidebilirsiniz. Burda Mesel hakkında daha fazla bilgi vermeyip sizi konuya davet edeceğim.

 

3- Self

Self oyunu türk yapımı

Self; kendisinden ölesiye nefret eden bir adamın kâbuslarla dolu dünyası hakkındaki ücretsiz bir psikolojik korku/macera oyunudur. Oyunun kıvamı tam bir espresso gibi; kısa, ama sert ve yoğun. Oyun kesinlikle yetişkinler içindir, zira insanın kendisine zarar vermesi hikayenin önemli bir kısmını oluşturmaktadır.

Sitesi bile berbat bir oyun ne diyim bilemedim bannerı da siteden screenshot ile almak zorunda kaldım …  oyun ücretsizmiş link vermeyeceğim self korku oyunu yazın google a çıkar sitesi.

4- The Dark Inside Me

The dark inside me türk korku oyunu

Sanırım sonunda elle tutulur bişeyler bulduk diye düşünüyorum.  The dark inside me isimli oyun psikolojik tabanda bir türk korku oyunudur. Bu sebeblede Türk korku oyunları listemize aldık. Ayrıca oyunun dinamik yapısı var. Yani oyunda yaptığınız bir seçim hikayenin geriye kalanını etkiliyor. Bu tarz bir oyun için çok iyi özellikle Türk Yapımda..

18 yaş üzeri (vahşet, cinsellik ve rahatsız edici içerikte sahneler) içeriyor ve oyunun grafikleri gerçekten çok kaliteli.

The Dark Inside Me Oyunu Resmi Sayfasına buyrun

 

Türk korku oyunları listemizin sonuna geldik varsa başka bildiğiniz istek vesaire yollayın alalım listeye yorum yazmak bedava kardeşiiim 🙂

Teknoloji haberleri ve oyun haberleri sitenizden Tuğrul Demirezen bildirdi.

 

 

Tuğrul Demirezen {Tuğrul Demirezen}

Teknoloji haberleri ve oyun haberleri yazarı. Ayrıca zamanının büyük çoğunluğunu araştırma yaparak geçirmekten hoşlanan bir filozof.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir