Kapat

*

Sosyal Yaşam 111 views 0

Türkiye Sınırında Kuş Gribi Tespit Edildi!

Türkiye Sınırında Kuş Gribi Tespit Edildi. Geçen yıllara damgasını vuran milyonlarca hayvanın telef olmasına sebep olan Kuş Gribi yeniden mi geliyor? Yunanistan’dan gelen resmi bilgilere göre Türkiye sınırında yüksek derecede bulaşıcı H5N8 kuş gribine rastlandığı  açıklandı. Dünya Hayvan Sağlığı Kurumu (OIE), ülkemizi de yakından ilgilendiren çok önemli bir açıklamada bulundu.

Yunanistan’ın Türkiye sınırına yakın bir bölgesinde kuş gribine rastlandı. Yabani bir kuşta yüksek derecede bulaşıcı olan H5N8 kuş giribi virüsüne rastlandığı açıklandı.

Türkiye Sınırında Kuş Gribi ,Endişelenmeye Gerek Yok!

Yunanistan tarafından yapılan açıklamaları internet sitesinden paylaşan Dünya Hayvan Sağlığı Kurumu, Türkiye sınırındaki Meriç Nehri’nde virüsün tespit edildiğini açıkladı. Bulaşıcı virüs bir kuğuda tespit edildi.

Gıdadan bulaşmadığı öngörülen virüsün bir insana bulaşıp bulaşmadığı henüz belli değil. Lakin endişelenmeye gerek yok. Hiçbir insanda bu yönde bir belirti, şikayete rastlanmadı. H5N8 kuş gribi virüsü, ilk olarak Rusya’nın güneyinde bulunan Tuva Cumhuriyeti’ndeki yabani kuşlarda görüldüğü ve şimdiye kadar bu kuş ile enfekte olan bir insana rastlanmadığı bildirilmişti.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir