Kapat

*

Bilimsel Gelişmeler 260 views 0

Türkiye Uzay Ajansı TUA Kuruluyor! Uzaya Çıkıyoruz!

Türkiye Uzay Ajansı (TUA) kuruluyor. Yakın bir zamanda çalışmaların tamamlandığı yetkililer tarafından belirtildi ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan hükümetin eylem planında bulunan Türkiye Uzay Ajansı projesinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından kontrol ve idaresinin yapılacağını duyurdu. Ayrıca Diğer ulusal Uzaj Ajansları ile iletişime geçtiklerini söyleyen Arslan bu uzay konusunun global bir gelişim olduğunu ve Dünya çapında iş birlikleri kurmaya çalıştıklarını bildirdi.

Türkiye Uzay Ajansı Ne Zaman Açılacak?

Henüz Türkiye Uzay Ajansı (TUA) ‘nın ne zaman açılacağı konusunda net bir bilgi yok. Uluslararası Uzay İstasyonu’nda ortak deneyler yapılması hususunda iş birliği protokolünün 8 Eylül’de imzalandığını anımsattı. Buda yakın zamanda protokollerin biteceği binaların yapılacağı ve gerekli araçların inşaasına başlayabileceğimizi gösteriyor. TeknoCops ekibi olarak bizim tahminimiz 2023 yılında bu geliştirmelerin biteceği ve 2023 yılında uzaya ilk mekiğimizi fırlatabileceğimiz yönünde.

Türkiye Uzay Ajansı gördüğünüz gibi sene olmuş 2017-2016 yeni kuruyoruz. Amerika’nın fırlattığı Apollo 11, 20 Temmuz 1969 yılında uzay uçuşunu gerçekleştirmiştir. Gerçekten ülkemiz ahlak ve insanlık namına büyük bir medeniyet seviyesinde olsa da, bu başarımızı bilim adına gösteremiyoruz. Gerçekten Türkiye Uzay Ajansı projesinin daha çok gelişmesini hızla tamamlanmasını ve şuanki uygar medeniyetler seviyesine çıkmamızı bekliyoruz. Türk halkı ve milleti için hayırlı olsun demek düşer bizede.

Uzaya Çıkan İl Türk?

Uzaya çıkan ilk Türk kim? Diye soran olursa henüz Uzaya çıkan bir Türk Yok ama şu haberimizi inceleyebilirsiniz 2017 Yılında Genç bir Türk Arkadaşımız Uzaya çıkıyor!

Uzaya Çıkan İlk Türk Haberi

Türkiye Uzay Ajansı Sizce Başarılı ve Yerli Faaliyet gösterebilecek mi?

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir