Kapat

*

İnternet - Güvenlik 514 views 0

Türkiye’de İnternet Yavaşlığı Sebebi

Bugun Sabah saat 10.00 sularından itibaren başlayan internet yavaşlığı  saat geçtikçe artış gösterdi ve şuan Türkiye’de Sosyal Medya kanalları, Google Servisleri ve daha birçok şey için internet kullanılamayacak kadar yavaş. Peki Türkiye’de internet yavaşlığının sebebi ne? Bugun internetin yavaş olmasının sebebi ne?

Bugün Türkiye’de İnternetin yavaş olmasının sebebleri şunlar. Saat akşam 20.30 ‘dan sorna herşeyin normale döneceği sızdırıldı!

1- Türk Telekom Yurt Dışı Çıkışları

Türk Telekom’un yurt dışı hat çıkışlarında bir sorun meydana geldiği ve türk telekom teknik ekiplerinin bunu çözmek için yoğun şekilde çlıştığı öğrenildi..

2- TİB, Google Cache’yi engelledi!

TİB Google Cache’yi engelledi ve bu internet üzerinde google servislerinin ve diğer google servislerine baplı herhangşi bir içerik içeren tüm sitelerin yavaşlamasına sebeb oldu. Ki buda bu devirde her site anlamına geliyor ki bir çok site fontlarını bile Google Fonts aracılığı ile kullanmakta..

 

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir