Kapat

*

Sosyal Medya 170 views 0

Twitter Dayanamadı, Sosyal Medyadan Çekildi!

Facebook‘un rakibi denen ,Facebook‘a rakip olarak ortaya çıktığı söylenen ama bir türlü sosyal medya alanında beklenen performansı elde edemeyen Twitter özellikle iOS üzerinde önemli bir değişikliğe gitti.

Facebook dahil birçok sosyal medyanın gerisinde kalan ve gidgide kısırlaşan , kullanıcı sayısını artırmada zorluklar çeken Twitter‘ın artık sosyal medya yerine haberler bölümünde yer alacağı belirtildi.

Twitter Dayanamadı, Sosyal Medyadan Ç;ekildi!

Facebook ve Twitter artık farklı alanlarda rakebet edecek

Facebook ile arasında oldukça fark olan ve bu farkı yeni özelliklerle dahi kapatmayı başaramayan ve gidgide farkın açılmasına engel olamayan Twitter,Facebook ile arasında geçen rekabeti farklı bir boyuta taşıdı.

Sosyal medyadan çıkan Twitter, haberler kategorisi üzerinden uygulamayı kullanıma sundu.Artık kulanıcılar iOS işletim sistemine sahip cihazlarda Twitter‘ı indirmek istererse Haberler bölümüne bakacaklar.

Twitter‘ın neden böyle bir yola girdiği ise belli gibi duruyor.Öyle ki 2016’nın ilk çeyrek raporları 2015 yılı ilk çeyrek raporlarına göre yüzde 38’lik bir düşüş olduğunu göstermekte.Bu sonuçlar markanın durumu düzeltmek için bir şeyler yapmaya ihtiyaç duyacağının göstergesi gibi.

Twitter gelecek günlerde ne gibi yenilikler yapacak? ,acaba küçülmeye gider mi? yoksa “biz buradayız mı” diyecek? Merakla bekliyoruz.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir