Kapat

*

İnternet - Güvenlik 215 views 0

Twitter Erişimi Engellendi

Bugün internete yapılan DDos, diğer bir adıyla Hizmetin Dağıtılmış Reddi saldırısıyla Twitter erişimi engellendi. DDos saldırısı nedir? Twitter neden çalışmıyor? Twitter ‘a nasıl girerim? Tüm bu soruların cevapları haberimizde.

İnternette yaşanan büyük bir siber saldırı, Twitter başta olmak üzere Soundcloud, Spotify, Reddit gibi bir çok önemli siteye erişimi engelledi. DynDNS şirketinin hizmet verdiği bu siteler yaşanan DDos saldırısı ile önemli yara aldı. Hackerler saldırıya DynDNS şirketini DDos yani Hizmetin Dağıtılmış Reddi (Distributed Denial of Service) verilerine boğarak başladı. Bu durum da bu hizmete sahip sitelerin internet kullanıcılarının aradıklarına ulaşmalarının güçleşmesine sebep oldu. Şu an için saldırıyı üstlenen çıkmadı fakat saldırının nedeniyse merak konusu.

DDos Saldırısı Nedir?

DDoS saldırısı (Distributed Denial of Service attack), çoklu sistemlerde hedeflenen sistemlerin kaynaklarının veya bant genişliğinin istilaya uğratılmasıyla oluşur. Genellikle bir ya da birden fazla web sunucuları hackerlerin farklı yöntemler kullanmasıyla bağdaştırılır.

Twitter ‘a Nasıl Girerim?

Zenmate, Hotspot, Avira Phantom, Cloud, Opera, Dash ve Psiphon gibi Vpn değiştiriciler kullanarak Twitter gibi  birçok erişimi engellenen sitelere erişimi deneyebilirsiniz. Aşağıda bu bahsettiğimiz programların kullanımlarını anlatan ve bu programları ücretsiz indirebileceğiniz linkler mevcut. TeknoCops olarak dilediklerinize göz atabilirsiniz.

Avira Phantom VPN İndir Cloud VPN İndir Opera VPN İndir Dash VPN İndir Psiphon VPN İndir Zenmate VPN İndir

 

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir