Kapat

*

Sosyal Yaşam 164 views 0

Uçakla İlkel Kabilenin Fotoğrafları Çekildi! Kim Bu İnsanlar?

Uçakla ilkel kabilenin fotoğrafları çekildi. Gelişen teknolojinin uzağında kalmış değil, teknoloji ile hiç tanışmamış olan bu insanlar en basit teknolojiden bile habersizler. Yıllardır ilkel kabilelerin yüzyıllar önce var olduğu zamanla teknoloji ile tanıştıkları, sürekli yenilik ve icat peşinde koştukları kitaplarda, dergilerde, ansiklopedilerde yazmakta. Lakin resimlerde gördüğünüz bu kabilenin bu yüzyılda teknoloji ile hiç tanışmadıklarını söylesek inanır mısınız ? Amazon ormanlarının içerisinde yaşayan bu insanlar kendilerine dairesel şekilde bir yapı yapmışlar.  İlk kez uçak gören bu insanlar neler olduğunu anlayamamış gibiler.

İlkel Kabileyle İletişim Kuruldu mu ?

Neden bu kabilelerle iletişim kurulmuyor ?  Bu tarzda yaşayan binlerce ilkel insan olduğu düşünülmekte. Bu çevrede kurulu olan devletlerin özellikle bu insanlara karşı hassas ve dikkatli oldukları gözlenmekte. Hatta doğal yaşamlarının bozulmaması için ellerinden gelenleri yapmaktalar. Zira bu insanların bağışıklık sistemlerinin çok düşük seviyede olduğu söylenmekte. Neden bu tarz kabilelerle modern hayatın tanıştırılmadığına ilişkin ise net bir bilgi yada açıklama bulunmamakta.

ilkel-insanlar-2017

Bu kabilede yaşayan insanlarda tanışmak ister miydiniz ? Yada belirli bir zaman diliminde yaşam tarzlarını değiştirmek ?

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir