Kapat

*

Bilimsel Gelişmeler 262 views 0

Uzaya Giden İlk Türk

Uzaya gitmek için isteyenlerin katıldığı yarışmada en yüksek puanı alıp uzaya gitmeye hak kazanan Üniversite öğrencisi Halil Kayıkçı, uzaya gidecek olan ilk Türk olacak!

Uzaya gitmek isteyenlere haber verilince,Tabiri caizse izdiham yaşandı.Tam 3 Milyon kişi gitmek istediğini belirtti.Başvurular yapıldı, sonuçlar açıklandı.İstanbul Teknik Üniversitesi uzay mühendisliği bölümünde okuyan Halil Kayıkçı yarışmadaki en yüksek puanı alarak uzaya gitmeye hak kazandı.

Küçüklükten beri hayalinin uzaya gitmek olduğunu belirten Halil Kayıkçı,yarışmayı gördüğünde hemen başvurduğunu ve başvurusunun onaylandığını görünce çok sevindiğini söyledi.

Yapılan başvurular değerlendirildikten sonra en yüksek puanı alanlardan biri Halil Kayıkçı oldu.Üniversiteli öğrencinin Amerika Birleşik Devletleri‘nde 4 günlük bir eğitim alacağı belirtildi.

Halil Kayıkçı 2017 yılında uzayda olacak.iki kişilik özel uzay gemisiyle uzaya gidecek olan Halil Kayıkçı 15 dakika boyunca uzayın tadını çıkartacak.

Gururumuz olan üniversite öğrencisi “Uzaya giden ilk Türk: Halil Kayıkçı” şeklinde tarihe adını yazdıracak.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir