Kapat

*

Rehberler 271 views 0

Valla mı Diyon #4 – Fizy Nedir!

Teknolojinin bilinmeyenlerini aydınlattığımız yazı dizimiz “Valla mı Diyon” , kısa bir aradan sonra tekrar yayında. Dördüncü yazımızın konusu 8 yıl önce kurulmuş ve ardından Turkcell tarafından satın alınıp Turkcell Müzik platformuna katılarak kapatılan online müzik platformu Fizy ‘nin geri dönüşü olacak. Turkcell ‘in, Fizy ‘nin özelliklerinin ve tasarımının tazelendiğinin altını ısrarla çizdiği platformu, müzikseverler için detaylıca inceliyoruz.

Valla mı Diyon #4 - Fizy Nedir

2008 senesinin başlarında internet üzerinde müzik dinleme platformları yavaş yavaş popüler olmaya başladı. Türkiye’de ise başlarda bu iş için pek fazla örnek yoktu. Konunun öncülerinden olmak amacıyla Fizy, Ercan Yaris tarafından 2008 yılının Aralık ayında kuruldu. Kullanıcıların müzik dinleyebilmek için MP3 indirme yöntemini tercih ettiği ülkemizde Fizy, kullanıcıları bu dertlerden kurtarması amacıyla çoğunluğun dikkatini kısa sürede çekmeyi başardı. Telif hakları gibi sorunlardan ötürü mahkemece kapatılan Fizy, esas hayatına işte bu zaman başladı. Turkcell tarafından hissesinin çoğu satın alınan Fizy, bir süre daha yayınlarına devam etti daha sonra da Turkcell Müzik bünyesine katılarak kapatıldı. Günümüzde ise Turkcell ‘in aldığı sürpriz karar ile Fizy, dinleyicileriyle tekrar buluşmaya hazırlanıyor.

Valla mı Diyon #4 - Fizy Nedir

Fizy, birçok yenilik ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Yeni özellikler ve yeni temasıyla yayına hazırlanan online müzik platformu Fizy, Turkcell Müzik ‘te bulunan şarkı kataloğunu da kullanacak. Bütün operatörlerin kullanıcıları fizy servisinden faydalanabiliyor. Fakat Turkcell abonelerine özel kullanıcılar dinledikleri şarkılardan dolayı kotaları etkilenmiyor. Fizy ‘yi takip etmek isteyen kullanıcılar servisi hem mobil cihazlardan hem de www.fizy.com adresinden ziyaret edebilirler.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir