Kapat

*

Rehberler 226 views 0

Valla mı Diyon #5 – Test Pilot Aracı

Merak edilen konulara, taze çıkmış yeniliklere ve daha sayabileceğimiz teknoloji adına her şeyin kıyısında kalan sorulara cevap bulduğumuz yazı dizimizden merhaba. Bu yazımızın konusu Firefox güzel yeniliklerinden biri olan Firefox Test Pilot Aracı olacak. Yazımızda “Test Pilot Aracı Nedir?” ve “Test Pilot Aracı Ne İşe Yarar?” sorularını yanıtlayacağız.

 

Mozilla firması bilindiği üzere yazılım sektörünün önde gelen ve gündem belirleyenlerinden bir tanesi. Mozilla firmasının üretmiş olduğu internet tarayıcısı Firefox, dünya üzerinde yaygın kullanıma sahip.

Son günlerde Mozilla, dünyada ilk bir uygulamayı kullanıcılarına sundu. Firefox ‘un gelecekteki sürümlerini şimdiden denemek isteyen kullanıcılar için bir eklenti hazırladı. Test Pilot eklentisi, geliştiricilerin üzerinde çalıştığı üç işlevi denemeye imkân sağlıyor.

Valla mı Diyon #5 - Test Pilot Aracı

–        Üç işlevden birincisi olan Activity Stream ile yeni sekmeleri sık ziyaret ettiğiniz sitelerdeki haberleri listeleyen bir giriş sayfasına dönüştürebiliyoruz. Ayrıca sayfada yer imlerimize eklediğimiz bazı sayfaları da göstertebiliyoruz.

–        İşlevlerden ikincisi olan Tab Center ile, açık sekmelerimizin tarayıcımızın sol tarafında görünmesini sağlıyoruz.

–        Son işlevimiz olan Universal Search ile de adres çubuğuna yazmaya başladığımızda öneriler alabiliyoruz.

 

Mozilla geliştirdiği Test Pilot Aracı için kullanıcıların geri dönüşlerini bekliyor. Buraya tıklayarak Mozilla ‘nın resmi Test Pilot Aracı sayfasını inceleyebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Valla mı Diyon #5 - Test Pilot Aracı

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir