Kapat

*

Rehberler 306 views 0

Valla mı Diyon #6 – Google Firebase Nedir?

Yazı dizimizin bugünkü konusunda internet sitesi kurmak isteyen ya da internet sitesi kurmuş kullanıcılar için Google ‘nin yeni hizmetini tanıtacağız. “Google Firebase Nedir?” diyeceğiz.

 

 

Google Analytics hizmetinin web siteleri için sunmuş olduğu kapsamlı ve gelişmiş analitik hizmetlerinin benzeri olan sistem, Firebase Analytics ismiyle mobil uygulamalar için geliştiricilerin huzuruna sunulacak.

 

Analytics Hizmeti Nedir?

Günümüzde internet sitesi sahibi olmak ve yönetmek eskisi kadar kolay bir iş değil. Piyasada birçok önemli rakibiniz var. Yönetici olarak sıcak bilgiye herkesten önce doğru bir şekilde ulaşmanız aynı şekilde doğru kitleye en aktif şekilde ulaştırmalısınız. Tahmin edeceğiniz üzere bu durumu elle kontrol etmek oldukça zordur. Google Analytics Hizmeti işte tam da bu zaman devreye giriyor. Sitenizin günlük, aylık, yıllık olarak ziyaret edilme, sitenizdeki içeriğin kategorilere göre analizi, ulaşabildiğiniz aktif kullanıcı sayısı gibi önemli birçok somut veriye ulaşabiliyorsunuz.

 

Mobil geliştiricilerin de bir Google Analytics ‘i etkin kullanması amacıyla Android, IOS ve web uygulamaları geliştirenlere özel olarak Google firması Firebase Analytics hizmetini kullanıcılarına sundu. Google Analytics ‘in tüm özelliklerini barındıran ayrıca üzerine yeni birçok özellik eklenmiş olarak karşımıza çıkan sistem oldukça gelişmiş çalışma imkânı sunuyor.

 

Google Analytics hizmetini incelemek için tıklayın.

 

Google Firebase Analytics hizmetini incelemek için tıklayın.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir