Kapat

*

İnternet - Güvenlik 142 views 0

Verizon Wireless, Yahoo’yu Satın Alıyor!

Teknoloji ve Bilim dünyasın da son yılların en büyük satın alımları yaşanmakta iken, bu satın alma işlemleri milyarlarca dolar ile gerçekleşiyor. Bugun alınna bilgiye göre bu dönemde de bu satın alma işlemleri durmayacak gelişen teknoloji ve büyüyen bilim ile bu satın almalar bitmeyecek gibi. Son dakikada alınan bilgiye göre Verizon Wireless isimli ve Amerika Birleşik Devletleri ‘nde bulunan cep telefonu operatörü Yahoo’yu satın alıyor.

Gelen bilgilere ışığında Verizon Wireless, internet dünyasının en önemli isimlerinden birisi olan Yahoo firmasını bünyesine katıyor. Henüz resmi olarak durumla ilgili bir açıklama gelmiş olmasada WSJ üzerinden sızan bilgiler yarın duyurunun da  yapılacağını gösteriyor. Verizon Wireless’in Yahoo için 4.8Milyar Dolar ödeme yapacağı belirtilirken, Yahoo ‘nun sahip olduğu patentler ise anlaşmaya dahil olmayacak. Yani Yahoo kendi patentlerini barındıracak. Bu patentlerin daha sonra başka firmalara satılabileceği konusunda da sızıntılar var henüz bunun için erken ama.

Teknoloji dünyasında patentler oldukça büyük önem taşımakta. Yahoo’ nun patentlerinin ayrı olarak satılması ile de milyonlarca dolar elde edileceği kesinlikle ön görelebilir. Teknoloji devi Verizon da, ayrıca kısa bir süre önce de AOL’u de satın almıştı. Bunun ardından  mobil medya ve reklam konusunda büyük söz sahibi olmayı hedefleyen Verizon aynı amaçta, Yahoo’yu da bünyesine katarak hedefinde büyük bir ilerleme yapacağını ve ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.

Mobil reklam ve medya alanında günümüz dünyasında lider firmalar olarak özellikle Google ve Facebook’un isimleri liderlik tablosunda en üstlerdeyken , Verizon’da büyük liderler arasına rakip olarak bu iki firmanın karşısına çıkacak.

 

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir