Kapat

*

Teknoloji Haberleri 104 views 0

VLC’ye Yeni Güncelleme Geldi

Video oynatma denilince akıla ilk gelen isimlerden olan VLC’ye mükemmel güncelleme geldi. Yıllardır beklenen özellik sonunda VLC ile buluştu. VLC’nin artık oynatamadığı video kalmadı. Her türlü videoyu oynatmak için kullandığımız programlardan biri olan VLC, 360 derece videoları oynatamıyordu. Yeni gelen özellik ile VLC’nin oynatamadığı video türü kalmadı.  Tech Preview sürümü ile yayınlanan yeni sürüm ile beraber VLC, 360 derece video oynatma özelliğine sahip olmuş oldu. Resmi yamanın ise Kasım sonuna kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Gelecek olan yama VLC 3.0 ismi ile kullanıcılarla buluşacak.

VLC Yeni Güncelleme

VLC yeni güncelleme gelmesiyle 360 derece videolar çekebilen kamera üretici olan Giroptic ile VLC Media Player’ın işbirliği yaptığı da gün yüzüne çıktı. Yeni gelen özellik sayesinde 360 derece videolar oynatırken, mouse yardımıyla bakış açısını değiştirebileceksiniz.

vlc 3.0 indir

Yapılan açıklamaya göre yeni gelen bu özellik mobil uygulamalarda da çalışacak. Lakin bakış açınızı değiştirebilmek için telefonu sağa sola yada aşağı yukarı oynatmanız gerekecek. Uygulamanın Oculus Rift, Google Daydream gibi cihazlarını da desteklemesi bekleniyor.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir