Kapat

*

Rehberler 6.842 views 6

Whatcrypt Nedir? Nasıl Kullanılır? Rehber

Whatcrypt, Kullanıcıların WhatsApp sohbetlerinin şifrelenmiş yedeklerinin kırılmasını sağlayan bir web uygulamasıdır. Whatcrypt ile ele geçirilen yedek dosyaları aslında WhatsApp Inc.  tarafından şifrelenir ve kötü niyetli kimselerin telefonunuzdan WhatsApp konuşmalarını çalamamasını amacıyla sohbet yedeklerinizi şifreleyip .crypt uzantılı dosyalarda saklar. Bu dosyaların içerisinde aslında sohbetlerimiz okunmaz halde şifrelenmiştir fakat Whatcrypt Tools kullanımı ile bu dosyalar okunabilir hale gelir. Hatta resimleriniz düşün ölçekde görüntülenebilir.

Bu .crypt dosyalarının kırılmasına internette Whatsapp decrypt kullanımı da denmektedir. Whatsapp DeCrypt yani, Encode edilmiş (şifrelenmiş) verilerin Decode (Çözümleme) işlemidir. Peki Whatsapp decrypt nasıl kullanılır? Veya Whatcrypt tools kullanımı nasıldır? Sizlere bu makalemizde bu konularda bilgi verip bu işlem üzerine konuşacağız aklınızda kalan soruları yorum kısmından bize gönderebilirsiniz..

Whatsapp Decrypt Kullanımı

Whatsapp decrypt kullanımı tamamen Encode edilmiş yani şifrlenmiş .crypt dosyalarının kırılması yani decode edilmesi çözümlenmesi olayına denmektedir. Decrypt şifre çözümlemek anlamına gelmektedir. Şifreleme anlamına gelen Encrypt’in ters dönüşüm fonksiyonunun adıdır.

Whatcrypt Tools Kullanımı

 1. Şifresini çözmek istediğimiz .crypt dosyasını buluyoruz ve bu dosyanın gmail adresini yazıyoruz.
 2. .crpyt dosyasını seçiyoruz.
 3. Dili ayarlıyoruz.
 4. Zaman bölgesini seçiyoruz
 5. Process / Download Zip e Basıp dosyaları HTML formatında indiriyoruz.
 6. .zip dosyasını açıyoruz
 7. Açılan dosyadaki HTML formatındaki dosyada konuşmalar olacaktır.

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

“Whatcrypt Nedir? Nasıl Kullanılır? Rehber” üzerine 6 yorum

 1. Lale dedi ki:

  Selam.ben bu proqramı kaç kere kurmayı denedim,ama alınmadı.bununla ilgili videoları da izledim.ama eksik olan nese var.yardım edermisiniz?

 2. Alev arslan dedi ki:

  Dosyayı secemiyorum

  1. Alev arslan dedi ki:

   Dosya seç kısmı olmuyor. Fotolarım açılıyor

   1. Mahir Özdin dedi ki:

    Biraz daha ayrıntı verebilir misiniz ekran görüntüsü veya?

 3. Barış dedi ki:

  herşey normal gelişiyor programda yanlız numarayı yazdığımda yanlış hesap diyor kendi teilimin numarasında bile aynı hatayı verdi. yardımcı olur musunz

  1. Mahir Özdin dedi ki:

   yeni sürüm şifrelemelerde çalışmıyor dostum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir