Kapat

*

İnternet - Güvenlik 460 views 0

Whatsapp, Facebook, Twitter ve YouTube kapatıldı mı?

Bilindiği üzere ülke olarak gerek getirilen yayın yasakları gerekse erişimi kısıtlanan sitelerin sayısının fazlalığıyla dünya basınında adımızdan sıkça söz ettirir olduk. Geçmişte birçok olay sebep gösterilerek getirilen yayın yasağı ve erişim kısıtlamalarına bugün bir yenisi daha eklendi. Bu sabah Diyarbakır ilimizde yaşanan elim terör saldırısının ardından çok kısa bir süre sonra Whatsapp, Facebook, Twitter ve YouTube gibi başlıca sosyal medya sitelerine erişim sıkıntıları yaşanmaya başladı.

Whatsapp bugün çalışmıyor!

Yaşanan bu erişim sıkıntısı devam ederken Radyo Televizyon Üst Kurulu RTÜK’ten de olayla ilgili yayın yasağı getirildi. Durum böyle olunca erişim yasağı ihtimalleri daha da güçlendi ancak aradan geçen çok kısa bir süre sonra Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaşanan bu erişim sıkıntılarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

BTK: Erişim Yasağı Yok!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) yaptığı açıklamada üstüne basarak herhangi bir erişim yasağının getirilmediğini söylese de sorunun yine bizim ülkemizdeki internet altyapısıyla alakalı olduğunu da belirtmeden geçmedi. Yani söz konusu erişim sıkıntısı iddia edildiği üzere BTK tarafından konulan bir yasakla alakalı değil fakat geçmişte yaşanan erişim yasakları akıllara söylemlerin yalan olabileceği ihtimalini getiriyor.

VPN kullanılarak sitelere erişim sağlanabiliyor!

Her ne kadar ülkemizde erişim sıkıntıları devam etse de çeşitli VPN uygulamalarını kullanarak Whatsapp, Facebook, Twitter ve YouTube’a erişim sağlanabiliyor. Bu bağlamda sizler için seçtiğimiz ve “buradaki” haberimizde bahsettiğimiz VPN uygulamasını kullanabilirsiniz.

Eren Taş {Eren Taş}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir