Kapat

*

Rehberler 293 views 0

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme iOS – Android

WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirme işlemi için daha önce sohbetinizin yedeğini yaz sizin manuel olarak almış olmanı gerekir yada cihazınız otomatik olarak belirli aralıklarla sohbet yedeği almaktadır. iOS veya Android cihazların ikisinde de mesajları geri getirme konusunda bir farklılık yoktur. Aşşağıdaki adımları takip ederek WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirme ios ve android için anlatılmıştır.

1- Whatsapp Mesaj Yedeği Alma iOS – Android

  • WhatsApp uygulamasına girin. Ayarlar >> Sohbet Ayarları >> Sohbet Yedekleri menüsüne girin.
  • Bu kısımda cihazınızın en son yedek aldığı tarih ve mesajları geri getirme işleminde getirebileceiğiniz son tarih verilmiştir. Bu tarihi kontrol ettikten sonra whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme işlemine aşşaüıdaki başlıktan başlayabilirsiniz. Ayda burdan yeni bir yedek oluşturabilirsiniz.

2- WhatsApp’ta Slinen Mesajarı Geri Getirme

  • Son yedek tarihini yukardan kontrol ettikten sonra bu tarih sizin için uygunsa Whatsapp uygulamanızı mesajları geri getirme işlemi için telefonunuzdan kaldırın.
  • Telefonunuzdan uygulamayı kaldırdıktan sonra hemen ardına başka bir işlem yapmadan veya bir dosya temizleyiciniz varsa WhatsApp uygulaması kalan birikintilerini silmeden iOS için Appstore ve Android için ise Play Store dan Whatsapp uygulamasını geri yükleyin.
  • Yükleme işlemi bittiğinde telefon numaranızı onayladıktan hemen sonra Whatsapp size sohbet yedeğinin bulundupunu ve geri yüklemek isteyip istemediğinizi sormakta. Bu kısımda seçip devam ederek Whatsapp slinen mesajları geri getirme işlemini ios ve android cihazınız için tamamlayabilirsiniz.

 

 

Emre Özer {Emre Özer}

Bilgisayar Mühendisi , Seo Uzmanı ve Veritabanı Uzmanı. Back-End Developer Oyun oynamayı sevmiyorum aslında sadece her nesnedeki kod parçasına aşığım...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir