Kapat

*

Mobil 257 views 0

Yeni Galaxy Note Çıkacak mı?

Galaxy Note 7 telefonların tüm dünyada satışlarının durdurulması kullanıcıların aklına “Yeni Galaxy Note Çıkacak mı?” sorusunu getiriyor. Teknoloji kulislerinde dolaşan dedikodular “Galaxy” efsanesinin sonunun habercisi olabilir. Yazımızda bu soruya en uygun cevabı sizlerle arayacağız.

Samsung, Galaxy Note 7 telefonların satışını durdurup toplatmasıyla birlikte bütün dünyada teknoloji gündemine oturdu. Büyük umutlar bağlanılan çok güvenilen serinin birbiri ardına aksilikler yaşaması “Yeni Galaxy Note Çıkacak mı?” diye düşündürmüyor değil hani. Konuyla ilgili açıklama yapan Korea Insight Institute’un başkan yardımcısı Kim Duk-jin, Samsung’un Note serisini bırakması gerektiğini söyledi. Aksi takdirde kullanıcılarda sürekli güvenlik endişesi oluşacağından gerek satışların azalmasının gerekse de Samsung’ un prestijinin sarsılmasının kaçınılmaz olacağını belirtti. Samsung kullanıcılarının yüzde 53’ü Duk’la aynı fikirde. Note serisine olan olumsuz düşünce günden güne artıyor. Özellikle firmanın doğum yeri olan Güney Kore’de olan ön yargılar Samsung için tehlike çanlarının habercisi.

Yeni Galaxy Note Çıkacak mı?

Durumu özetlersek; Samsung 2016 yılının sonlarında piyasaya sürdüğü telefonuyla kullanıcılarının beklentilerini karşılayamayarak sınıfta kaldı. Hem de ne kalma… Süreci iyi yönetemedikleri için başta Güney Kore halkı olmak üzere tüm dünyadan olumsuz tepki aldılar. Gidişat öyle gösteriyor ki Samsung, bir Galaxy Note daha çıkarıp risk almaz. Bunu en güzel zaman gösterir fakat gözleri çekik ve zeki kardeşlerimizin ne zaman ne yapacakları da  pek belli olmaz.

yeni galaxy note çıkacak mı

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir