Kapat

*

Teknoloji Haberleri 195 views 0

Yerli Helikopter Üreteceğiz! – AR-GE Çalışmaları Başladı!

Yerli helikopter üreteceğiz, Ar-Ge çalışmaları başladı. Balıkesir Sanayi Bölgesi’ndeki radyatör imalatı yapan firmanın Yönetim K.Başkanı olan Tuncer Baydar, yerli helikopter üretimiyle ilgili Ar-Ge çalışmalarına başladıklarını duyurdu. Balıkesir Sanayi Bölgesi’nde trafo radyatörü imalatı yapan firma yerli helikopter üretimi için Ar-Ge çalışmalarına başladığını duyurdu.

Artık havacılık sektöründe de olmak istediklerini söyleyen Tuncer şunları söyledi. “Biz havacılık sektöründe, yerli helikopter üretimiyle ilgili Ar-Ge çalışmaları yapmaya başladık. Balıkesir’de bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Balıkesir ekonomisine ayrı bir ivme kazandırmayı amaçlıyoruz. Bir Amerikan firması ile Türkiye’de imalat için görüşmelerimiz devam ediyor. Balıkesir OSB’de şu anda Amerika’dan getirmiş olduğumuz modeller üzerinde çalışma ve Ar-Ge yapıyoruz. Ayrıca Balıkesir’e kompozit üretimiyle ilgili dünya devi yatırımcı bir firmanın gelmesiyle yerli helikopter çalışmaları daha da hızlanacak.” dedi.

%100 yerli helikopter uretecegiz

Buna ek olarak Balıkesir Sanayi Odası Başkanı’da yaşanan gelişmelerden oldukça memnun olduğunu ifade etti. Yerli Helikopter üretecek miyiz? Kaç yılda ne kadar sürede üreteceğiz ? Söylenenler söz de mi kalacak ? %100 yerli üretim mi olacak ? Merakla bekliyoruz.

Mustafa Genç {Mustafa Genç}

Teknoloji ve Siyaset meraklısı. En büyük aşkı mause olan sıradan bir mühendis...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir