Kapat

*

İnternet - Güvenlik 205 views 0

YouTube 4K Canlı Yayın Özelliği Geldi

YouTube, bir video platformu olarak kullanıcılarına en iyi hizmeti vermek için elinden geleni yapıyor. Emeklerinin karşılığını da fazlasıyla alıyordur kuşkusuz. İlklere ve yeniliklere öncülük eden platform şimdide kullanıcılarına 4K canlı yayın yaptırmaya hazırlanıyor. YouTube 4K canlı yayın özelliği ne zaman aktif olacak? YouTube 4K canlı yayın özelliği sonunda neler olacak?

Yenilik Bugün Hizmete Girdi

Bugünden itibaren kullanıcılar standart düzeydeki ve 360 derecelik videoları canlı olarak 4K çözünürlükte izlebilme imkanına sahip oldu.

Twitch ile Yarışılacak

Şu an Twitch platformu canlı yayın konusunda önemli yol katetmiş durumda. Fakat Twitch 4K çözünürlükte yayına müsade edecek donanıma sahip değil. Bu yüzden YouTube bu hamleyle Twitch ‘e fark atabilir. Twitch sunucuları, kullanıcılarının genellikle 3,5Mbps bant genişliğinde yayın yapmasına müsade ediyor. Bu nedenle Amazon’un sahibi olan Twitch ağır yara alacak gibi duruyor.

Furkan Kadir SAZAN {Furkan Kadir SAZAN}

- Bilgisayar Mühendisi - Nam-ı Değer "FKS" - TeknoCops Genel Yayın Yönetmeni - Merdiven Gazetesi Teknoloji ve Sosyal Genel Yayın Yönetmeni - Tasarım ve Grafik Uzmanı - Olduğu Kadar Olmadığı Kader

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir